Waloryzacja emerytur 2018: Zobacz, o ile wzrosną świadczenia

autor: Agnieszka Brzostek10.12.2017, 11:00; Aktualizacja: 29.12.2017, 10:20
Jak będzie wysokość waloryzacji w 2018 roku?

Jak będzie wysokość waloryzacji w 2018 roku?źródło: ShutterStock

W 2018 roku emeryci mogą liczyć tylko na waloryzację świadczeń. 500 plus dla emerytów nie zostanie raczej wypłacony.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (214)

  • sowa(2018-02-19 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Chcę tylko 1 procent takiej premii jaka dostali ministrowie i glosuje na PIS.

    Odpowiedz
  • Jeszcze Wolny(2018-02-17 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wielu nierobów tu się wypowiada. Mój teść reprezentuje taką postawę, pisowsko-roszczeńiową. Klnie na czym świat stoi, bo ma najniższą emeryturę.Co prawda zapracował na nią, niepracując wiele. Zawsze powtarzał, od roboty są muł i frajerzy.

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-02-14 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny raz emerytow bija w d.......!!!! ale poczekamy do wyborow to wtedy my emeryci pokazemy jak trzeba się odwdzieczyc" jak Bog Kubie tak Kuba Bogu" zapłaci.

    Odpowiedz
  • ola(2018-02-14 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    To nie prawda że ma się emeryturę na jaką się zapracowalo,,ponieważ pracodawcy nas okradli, pracowało się na cały etat ,a w papierach na pół etatu,więc połowa pensji na lewo i teraz tego brakuje i takie były rządy ,nie można się było sprzeciwić bood razu zwolnienie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dla kogo Dobra Zmiana jest?(2018-02-13 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba nie miec klasy by przyznawac sobie premie wieksza niz ROCZNY DOCHOD EMERYTA i NAUCZYCIELA i mowic o dobrej zmianie. Dobra Zmiana jest dla rzadzacych bo dotychczas nie mieli okazji na przyznawanie sobie premii. Rzady POPiSu dbaja przedewszystkim o siebie i wlasne konto a z Polakow sobie kpia przyznajac im podwyzki raz na kilka lat albo kilkadziesiat zlotych rocznie

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-02-12 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    nie dawać emerytą dać na premie ministra

    Odpowiedz
  • Krystyna Mozdyniewicz(2018-02-12 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 650zl.emerytury. emerytury jestem w znacznym stopniu niepełnosprawności co mam robić nie starcza na leki a z czego żyć. Macie sumienie sobie brać a ludzie głodem przybierają

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-02-10 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Na emeryturę POD PALMAMI odchodzą ci, którym Buzek z Balcerowiczem obiecywali spokojną, bogatą starość w OFE. I mamy emerytury godne, po 35 latach pracy brutto 1800.

    Odpowiedz
  • Gracja(2018-02-09 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Uwazam,ze emeryture kazdy sobie wypracowal i ma jakie ma.Nikt nikomu zawodu ani pracy nie wybieral,wynagrodzenia za prace byly rozne.Zamiast slowa rewaloryzacja uzylabym innego i dala wszystkim jednakowo,wszyscy maja zoladki jednakowe

    Odpowiedz
  • Emerola(2018-02-09 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Sobie PiS dał po 70-80tys.nagród. Za co? Przecież to 4letnia średnioroczna emerytura!

    Odpowiedz
  • doro(2018-02-09 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    ministrowie przyznali sobie po 70 tysięcy złotych nagrod poselskie dochody bidulkom nie starczaja

    Odpowiedz
  • jana(2018-02-05 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    A co z nami emerytami co do 82r spalone zarobki zakłady istnieją a zarobków nie dają jestem okradana co miesiąc mam 11oo zł potrącenia i na rękę 914zł jestem o 1tys. zł w plecy zarobki były wysokie w Hucie Kościuszko dużo nadgodzin ,drugi zakład WPK Katowice nie dają zarobków do 82r ustawowo spalone i gdzie jest sprawiedliwość sprawy w Sądzie odpowiedz przynieś zarobki chyba o Boga , jest nas takich tysiące . Czy Rząd tego nie widzi jest głuchy jak żyć za 914 zł takiego złodziejstwa się nie spodziewałam . Zakłady nie pisali w książecce zarobków tylko że się pracowało a ZUS miał to wszystko w jednym worku i teraz gdzie szukać . czego żeśmy się doczekali

    Odpowiedz
  • Marian(2018-02-04 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Masz krótką pamięć nic dziwnego wiek

    Odpowiedz
  • Marian(2018-02-04 19:43) Zgłoś naruszenie 01

    Co z tego że pracowali niektórzy ponad 40 lat ale mieli niskie wynagrodzenie więc niech teraz nie mają pretensji że mają niską emeryturę i chcieliby taką samą podwyżkę.

    Odpowiedz
  • Olka(2018-02-03 17:07) Zgłoś naruszenie 10

    A jak tam posłowie ?jak tam podwyżki Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • polscy emeryci(2018-02-03 08:50) Zgłoś naruszenie 10

    Emeryci nie potrzebuja waloryzacji tylko konkretnej podwyżki emerytur.Bo waloryzacja to wynik inflacji który dla emerytów daje groszowe datki,pod kosciołem mozna więcej nazbierać.Emeryci zwłaszcza z długim stażem pracy powinni byc zwolnieni z płacenia podatku w tej samej kwocie co pracujacy i placic tylko na NFZ bo wszystkie podawane kwoty sa brutto a tak naprawde to otrzymuja o wiele mniej pieniedzy więc albo dajcie emerytom na reke brutto albo zlikwidujcie podatki w takiej wysokości.Wszyscy pracujący nawet po kilka miesięcy dostaja konkretne podwyzki płac a emeryt który przepracował kilkadziesiąt lat za kare otrzymuje jałmuzne wysoko opodatkowaną.To czas najwyższy zmienić.

    Odpowiedz
  • rara(2018-02-02 11:30) Zgłoś naruszenie 10

    Ale o swoich cichych i dużych nagrodach to nie puszczają pary z ust A o waloryzacj groszowej to trąbią od roku poniżanie seniorów

    Odpowiedz
  • emerytka (2018-02-01 13:02) Zgłoś naruszenie 20

    AZ wstyd zeby waloryzacja wynosila 27 zl bede pamietala o wyborach

    Odpowiedz
  • Natan(2018-01-30 11:50) Zgłoś naruszenie 01

    Tu na forum są tacy że POpierają złodziei i aferzystów z PO !!! Paranoja tych lemingów z PO !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-01-30 10:47) Zgłoś naruszenie 41

    A co z CZERWCOWĄ WALORYZACJĄ ? Dzisiaj wszystkie komunikatory ogłaszają - nie przechodź w czerwcu na emeryturę bo będziesz miał niższą. To samo robi w tej chwili ZUS. A jak ten organ się zachowywał przyjmując wnioski w czerwcu 3 lata temu. Przyszłemu emerytowi nie powiedział słowa, że może mieć niższa emeryturę. Uważam ,że ten temat musi być naprawiony w trybie pilnym. To o czym teraz mówimy , o waloryzacji w wysokości 2,9 ? Tę sprawę poruszali dziennikarze, Rzecznik Praw Obywatelskich, czas na POSŁÓW !!! Tysiące emerytów czeka na sprawiedliwe i rzetelne wyliczenie czerwcowych emerytur !!!!! zwiń

    Odpowiedz