Zobacz, jak można poprawić maturę

autor: Urszula Mirowska-Łoskot05.07.2015, 10:35; Aktualizacja: 30.06.2017, 13:33
Czy można poprawić słaby wynik jeszcze w tym roku?

Czy można poprawić słaby wynik jeszcze w tym roku?źródło: ShutterStock

Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące poprawki matury w 2016 roku. Osoby, które podejdą do wszystkich obowiązkowych egzaminów maturalnych, a nie zaliczą jednego, będą miały prawo poprawiać go w sierpniu. Ci, którzy nie zdadzą większej liczby sprawdzianów, będą mogli próbować dopiero za rok. Terminy obowiązujące w 2017 roku znajdziesz tu >>>>

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Asia(2016-07-05 20:27) Zgłoś naruszenie 60

    Przeczytalam cały artykuł, pytanie które mnie interesowało znalazłam na samym koncu a z odpowiedzi nie dowiedziałam się nic sensownego... co mi po tym że przystąpienia do dalszych egzaminów? Nic. Ale co w takiej sytuacji? Musze poprawiać cała mature za rok? Może tylko ten jeden przedmiot jeśli wszystko pozostałe zdałam? Proszę odpowiedz.

    Odpowiedz
  • Kuba(2016-08-17 11:22) Zgłoś naruszenie 31

    Czy jeśli nie zaliczyłem egzaminu z matematyki i mam poprawkę w sierpniu ale jej też nie zaliczyłem a pozostałe przedmioty zaliczyłem ale slabo i chce je poprawić to czy mogę poprawić za rok wszystko na raz ?

    Odpowiedz
  • orsonjet(2017-07-06 10:08) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli ktoś może pisać poprawkę w sierpniu to koniecznie powinien tę możliwość wykorzystać. Jest półtora miesiąca na przygotowanie się do egzaminu, to całkiem sporo. Jeśli samemu jest ciężko to warto skorzystac z korepetycji, w necie jest sporo ogłoszeń. Niektóre uczelnie wyższe oferują nawet takie zajęcia bezpłatnie. Na pewno znajdziecie coś dla siebie :)

    Odpowiedz
  • Kuba(2016-08-17 11:23) Zgłoś naruszenie 10

    Proszę o odpowiedź

    Odpowiedz
  • Lolex(2017-03-26 22:41) Zgłoś naruszenie 10

    Witam mam pytanie w 2016r. Przystąpilem do matury nie zdałem matematyki Przystąpilem do poprawki jednakże również. Nie zdałem chce przystąpić 2017r i moje pytanie jest taki gdyby nie udało mi się zaliczyć również matematyki w 2017 r to czy mam prawo do poprawki w sierpniu czy dopiero za rok

    Odpowiedz
  • Ewa(2016-05-13 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jeśli zaspalam na dodatkowy egzamin rozszerzony to mam opcję zdawać w czerwcu?... bardzo mi zależy...

    Odpowiedz
  • babi(2016-05-05 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    tak

    Odpowiedz
  • Krypto(2016-05-10 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Nie przystąpiłem do jednego ze wszystkich egzaminów tzn. do ustnego polskiego.Czy za rok będę miał możliwość do niego przystąpić oraz do przedmiotów z których ewentualnie nie zdałem?

    Odpowiedz
  • Marcin09(2016-05-05 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    A jeśli nawet z 5 sprawdzianów zdam tylko jeden to tez mógłbym zdawać 4 za rok?

    Odpowiedz
  • Magda (2016-09-29 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Zdawałam maturę 3lata temu. Wszystkie przedmioty zdałam. Słyszałam, że jezeli ktoś nie zdał albo chce poprawić sobie wynik to ma na to do 5lat. To prawda? Ja bym bardzo chciała poprawić pisemną biologię, angielski i ewentualnie wos bo wyniki mnie nie satysfakcjonują. Mogę to zrobić? Tzn jest to realne ?

    Odpowiedz
  • gość(2017-01-11 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zdałam 4 lata temu maturę podstawową, uzyskałam świadectwo dojrzałości, natomiast przedmiotów dodatkowych nie zdałam. Czy można je poprawiać bez limitu czasowego czy je również dotyczy 5 letni limit? Skoro zdałam przedmioty obowiązkowe to dlaczego miałabym je zdawać od początku po 5 latach?To tak jakby egzamin dojrzałości tracił znaczenie. W szkole dowiedziałam się ze mam 5 lat żebym się zdecydowała bo to ostatnia szansa, czy to prawda?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciekawska(2017-05-16 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Czy można nie zdać jednego pisemnego i jednego ustnego i poprawić oba w sierpniu ?

    Odpowiedz
  • anonim(2017-04-25 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    czy jeżeli zgłosiłam się do matury a wcale do niej nie podeszłam to mogę podejść za rok ?

    Odpowiedz
  • Jakub(2017-05-31 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. W tym roku poprawiłem 2 przedmioty. I. Angielski poprawiłem ale matematyki nie pisałem. Będę ja pisał w II terminie 02.06. Czy jeżeli obleję to będę mógł poprawić maturę jeszcze w tym roku czy dopiero za rok?

    Odpowiedz