statystyki

Pomoc finansowa także dla uczelni wydających czasopisma

autor: Paulina Szewioła08.08.2018, 19:00
Program wsparcia dla czasopism nie jest skierowany wyłącznie do podmiotów działających komercyjnie, ale do wszystkich prowadzących działalność wydawniczą.

Program wsparcia dla czasopism nie jest skierowany wyłącznie do podmiotów działających komercyjnie, ale do wszystkich prowadzących działalność wydawniczą.źródło: ShutterStock

Z programu wsparcia dla czasopism naukowych będą mogły skorzystać także uczelnie, instytuty badawcze i instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk.

Warunkiem jest prowadzenie działalności wydawniczej, która jest wyodrębniona z ich głównej działalności o charakterze niegospodarczym – wyjaśnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

To reakcja na pojawiające się krytyczne głosy dotyczące rozporządzenia przygotowanego przez resort programu. Ma on wesprzeć finansowo periodyki mające ambicję wejść do międzynarodowego obiegu.

Projekt zakłada, że minister będzie przyznawał wybranym wydawcom – na ich wniosek – pieniądze na działania służące poprawie jakości czasopism naukowych nieujętych w międzynarodowych bazach. Wszystko po to, aby mogły zadbać o wyższy poziom merytoryczny publikowanych artykułów i tym samym zaistnieć na arenie międzynarodowej.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Beata(2018-08-12 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za uczelnia WSB? Jakie kierunki ma ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 88(2018-08-11 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    hahha no comment, dalekie mi będą chyba takie problemy na wsb, liczę na nowoczesna kadrę i kierunki i brak takich dziwnych problemów

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane