Likwidacja gimnazjów: Co z pracownikami szkół, którzy nie są nauczycielami

13.08.2017, 08:00
Pracownicy niebędący nauczycielami szkół starego systemu powinni, z mocy prawa, stać się pracownikami szkół nowego systemu.

Pracownicy niebędący nauczycielami szkół starego systemu powinni, z mocy prawa, stać się pracownikami szkół nowego systemu.źródło: ShutterStock

Jeśli w wyniku likwidacji gimnazjum nie ma zatrudnienia dla pracownika niebędącego nauczycielem, taka osoba wraz z wypowiedzeniem może otrzymać odprawę.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Jak to co ?(2017-08-22 17:36) Zgłoś naruszenie 12

    Na bruk ! To wam załatwił PiS !

    Odpowiedz
  • nina(2017-08-21 07:51) Zgłoś naruszenie 41

    było wam źle teraz markety chętnie was zatrudnią zobaczycie sobie czym jest praca świątek piątek i niedziela i tylko 15 min przerwy z możliwością że przerwy nie będzie a o labie przez 2 miesiące możecie za pomieć i płaca o wiele wiele niższa i potrącenia od wypłaty za straty w towarze

    Odpowiedz
  • Kuba(2017-08-20 17:49) Zgłoś naruszenie 60

    Pracownicy zatrudnieni w placówkach oświatowych, którzy nie są nauczycielami, to najgorszy sort (tak są traktowani). Wynagrodzenia= minimalnemu, a obsługa (np. sprzątaczki jeszcze mniej). Tymi ludźmi nie interesują się dyrektorzy (to pracownicy samorządowi), samorządy , MEN i związki zawodowe. Zakres obowiązków, taki sam jak urzędnik, sprzątaczka w urzędzie miasta, gminy.Gazeta Prawna kilka zdań na ich temat napisała? Po co? Samorządy zrobią co będą chciały.

    Odpowiedz
  • ?(2017-08-19 09:15) Zgłoś naruszenie 162

    dlaczego nie rozpisywały się gazety tak dużo, gdy inne grupy zawodowej traciły pracę?

    Odpowiedz
  • Anka(2017-08-17 16:03) Zgłoś naruszenie 244

    Kiedy upadł mój zakład w moim mieście -produkowaliśmy materiały budowlane,jakoś nikt się nie zatroszczył o nikogo od kierownika do sprzątaczki,wszyscy poszli na bruk.Ale żeby dopiec Pisowi wymyśla się opowieści,że za likwidacją gimnazjów stoi konkretna krzywda i ci z gimnazjów są lepsi ,muszą mieć zawsze pracę .Czyli ,wy lewaki,co mowicie zawsze o równości pierwsi wprowadzacie równych i równiejszych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2017-08-13 16:55) Zgłoś naruszenie 90

    Dobrze będzie wszystkim tylko w niebie starajmy się o niebo!

    Odpowiedz
  • Hfhfh(2017-08-13 08:08) Zgłoś naruszenie 123

    Za każdą ideologią stoją niewinne ofiary.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz