statystyki

Zalewska nie zmienia zdania w sprawie nauczania indywidualnego. A ulubiona szkoła MEN ostro krytykuje resort

autor: Klara Klinger15.05.2017, 07:24; Aktualizacja: 15.05.2017, 11:18
Anna Zalewska twierdzi, że wszystko robi dla dobra dzieci.

Anna Zalewska twierdzi, że wszystko robi dla dobra dzieci.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk

Na poniedziałek ministerstwo zaplanowało spotkanie, które ma wyjaśnić kontrowersje wokół zmian w nauczaniu indywidualnym. Ale nie łagodzi swego stanowiska.

Pomimo protestów rodziców, rzecznika praw obywatelskich, Fundacji Helsińskiej i rzecznika praw dziecka resort nie wycofuje się z wprowadzonego zakazu indywidualnej edukacji na terenie szkoły lub przedszkola osób ze specjalnymi potrzebami.

– Błagam, nie zabierajcie nam nauczania indywidualnego w szkole – prosili MEN zrozpaczeni rodzice, którzy w ubiegłym tygodniu protestowali pod Sejmem. Urzędnicy odpowiedzieli, że „indywidualne nauczanie z powodu niepełnosprawności jest formą izolacji, co stanowi naruszenie podstawowych praw człowieka”.

Do tej pory uczeń kierowany na nauczanie indywidualne (np. z zespołem Aspergera) miał do dyspozycji trzy warianty. Mógł uczyć się w szkole indywidualnie (lekcje sam na sam z nauczycielem), w domu i w trybie mieszanym (dom – szkoła). MEN chce, by pozostał tylko jeden wariant – domowy – i to tylko w odniesieniu do przypadków szczególnych. Czyli osób np. obłożnie chorych, które fizycznie nie mogą być w szkole.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • ok(2017-05-15 10:57) Zgłoś naruszenie 243

  Czy na tą kobietę naprawdę nie ma siły? Muszą przegrać wybory i na pewno przegrają przez deREFORmę edukacji !!!!!!!!!!! szkoda tylko dzieci.................. Czy w tym ******** nie ma mądrych ludzi????????????????????

  Odpowiedz
 • obywatel.(2017-05-16 12:17) Zgłoś naruszenie 71

  Czy pani minister Zalewska wstydzi się dzieci niepełnosprawnych i chce niepełnosprawne dzieci zamknąć w domu ,a może w klatkach tak jak są zwierzęta w zoo ,a tacy pisowcy są katolikami i modlącą się partią ,co rusz występują w telewizji Trwam u księdza T.Rydzyka , a fe pani minister Zalewska , tak się nie robi , bo te dzieci niepełnosprawne to też ludzie !, chcecie mieć pani i rząd Pis-u znowu problem z Unią , prawa człowieka i dyskryminacja dzieci niepełnosprawnych , może się nawet oprzeć o ONZ , do spraw dzieci , pokazujecie dzieci z Syrii ,a co z naszymi dziećmi , dziećmi niepełnosprawnymi , słowa pełne frazesów z ust pani minister Zalewskiej ?Czy jest pani Zalewska matkom ????

  Odpowiedz
 • ragrwatfw(2017-05-19 10:40) Zgłoś naruszenie 11

  Tak jest taniej. Dzieci nie mogące pracować w grupie, łatwo tracące koncentrację, ze słabą pamięcią, upośledzeniem uniemożliwiającym nadążyć za grupą (bo jak wiemy jeżeli mamy nauczyciela wspomagającego, to jest on do kilku dzieci, a nie do jednego! ewenement na skalę cywilizowanego świata), będą ponosić porażki za porażką, tracić może klasa, jeżeli dziecko dodatkowo jest np. agresywne lub bardzo ekspresywnie wyraża swoje lęki, zaoszczędzi się kuuupę kasy, będzie w razie czego na jakiś pomnik czy coś, a winą obarczy się durnia nauczyciela, który sobie nie radzi. I wszyscy zadowoleni. No, może z wyjątkiem dzieci specjalnej troski, których jak najwięcej chce ten rząd (a przynajmniej chce, aby się rodziły, a co potem... zmartwienie rodziców i nauczycieli, bo przecież nie polityków, aktywistów pro-life którzy tutaj zamilkli, ani kościoła, który się nie zająknie w ich sprawie).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane