PiS szykuje rewolucję w służbie zdrowia: Lepsze usługi w NFZ, ale za dopłatą

autor: Klara Klinger, Aleksandra Kurowska20.04.2016, 07:45; Aktualizacja: 20.04.2016, 14:39
Pacjenci będą mogli dopłacić do nowoczesnej soczewki czy protezy, korzystając z publicznych świadczeń.

Pacjenci będą mogli dopłacić do nowoczesnej soczewki czy protezy, korzystając z publicznych świadczeń.źródło: ShutterStock

Państwo nie będzie ścigać za dopłaty do lepszych technologii i sprzętu medycznego. I weźmie większą odpowiedzialność za jakość wyrobów medycznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (53)

  • Roman(2016-04-20 08:55) Zgłoś naruszenie 6517

    Cha, cha, cha, cha ... No i co wyborcy PIS? Tak się kończy wiara w wyborcze łgarstwa bolszewików. Miały być bezpłatne leki dla seniorów, a będziecie mieli dopłaty z własnej kieszeni do świadczeń medycznych...

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • A(2016-04-20 10:02) Zgłoś naruszenie 623

    Najśmieszniejsze ze wszystkich śmieszności w tym kraju, jest to, że lekarze prowadzą prywatną działalność na państwowym sprzęcie, wtenczas kiedy podatnicy za pieniądze których państwo kupuje ten sprzęt, nie mają dostępu do świadczeń medycznych. Po pół roku i dłużej czekają na USG itd, więc zanim się zdiagnozują to rak ich zje. Na zachodzie nie ma zabawy w prywatnego lekarza na państwowym sprzęcie. Jak się świadczy prywatne usługi medyczne to należy mieć odpowiednie wyposażenie, a w Polsce prywatny gabinet to biurko i notesik, resztę leczenia p. doktor załatwi w państwowym szpitalu. Patologia ta wciąż trwa i żaden rząd nie chce dotknąć tego smrodu, bo ręka rękę myje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • antypislam(2016-04-20 09:57) Zgłoś naruszenie 536

    Niech więc piejący z zachwytu kalifat dalej wynosi pod niebiosa nową władzę. Abonament czyli podatek na propagandę - już pod 1 stycznia 2017, obiecany na ten rok powrót VAT do starej stawki - wstrzymany, podwyższenie kwoty wolnej od podatku - wstrzymane. DOBRA ZMIANA. Choremu prezesowi potrzebna jednoosobowa autokratyczna władza polityczna, a nie analizowanie potrzeb ludzi.

    Odpowiedz
  • asd(2016-04-20 09:22) Zgłoś naruszenie 445

    a podobno PIS miał działać na rzecz tych biedniejszych, i tak już pokrzywdzonych przez los. masz kasę? będziesz miał ochronę zdrowia na poziomie. nie masz? dostaniesz byle co. mimo, że płacisz całe życie składki i dokładasz się też temu bogatszemu. ot sprawiedliwość społeczna wg PIS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podwójne opodatkowanie na NFZ(2016-04-20 08:55) Zgłoś naruszenie 422

    Może niech wreszcie wszyscy zaczna placic skladki, a nie ze jedni beda placic dwa razy (potracenie skladki a potem jeszcze oplata).

    Odpowiedz
  • DuchŚwiątkowskiego(2016-04-20 08:46) Zgłoś naruszenie 406

    Ja już płacę PODWÓJNĄ stawkę na tzw. "ZDROWOTNE = ponad 500 zeta miesięcznie i jeszcze miałbym dopłacać??? Najzwyklejsze ************ w wykonaniu tzw. "elyt" rzundzoncych. Poprzednie były dokładnie takie same - NIC się nie zmienia prócz coraz mocniejszego wejścia katonazizmu na fundamencie komuchii doktora jej praw.

    Odpowiedz
  • gos(2016-04-20 08:48) Zgłoś naruszenie 3913

    W KONSTYTUCJI JEST ZAPIS "leczenie obywateli jest za darmo" W prowadzenie komercyjnych dopłat nie zgodne z Konstytucją

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Grzegorz(2016-04-20 08:58) Zgłoś naruszenie 321

    A teraz jak jest ,żeby się dostać na wizytę do specjalisty to tylko prywatnie a tak bez szans ,podobnie rehabilitacja okres oczekiwania pół roku ,operację oczekiwanie po parę lat,prywatnie od już Lekarze zamiast pracować w przychodniach pracują w prywatnych klinikach codziennie gdzie indziej a raz na tydzień w przychodni i dlatego są problemy i kolejki do lekarzy ,niech zarobią więcej i pracują jak wszyscy cały tydzień wtedy będzie dobrze w służbie zdrowia i w ten sposób niszczy się Państwową służbę zdrowia a kto nie ma kasy to umiera lub cierpi bo nie stać go na prywatne leczenie

    Odpowiedz
  • heca(2016-04-20 10:34) Zgłoś naruszenie 291

    NIKT,NIGDY ,NICZEGO nie zmieni w systemie lecznictwa , gdyż o wszystkim decyduje "biała kasta".!!, 20 lat wstecz należało "pionować"...medyków..

    Odpowiedz
  • wjw(2016-04-20 11:25) Zgłoś naruszenie 252

    A kiedy wieś zacznie płacić składki jak wszyscy ?

    Odpowiedz
  • czytelnik(2016-04-20 09:17) Zgłoś naruszenie 182

    Sz.P. Autorki, jaka jest różnica: "służba zdrowia" vs. "ochrona zdrowia"? Proszę sprawdzić choćby hasło służba zdrowia w wikipedii. Nie wymagam wielkiego dziennikarstwa, ale błagam - mamy XXI wiek - choć minimum wysiłku...

    Odpowiedz
  • geniusz(2016-04-20 11:58) Zgłoś naruszenie 172

    50 zł od każdego za każdą wizytę u lekarza (dzieci 25 zł).... żadnych składek - dodatkowe koszty pokrywa Skarb Państwa... zamiast 500+, 250+ na KAŻDE dziecko a oszczędności przekazane na opiekę zdrowotną.... pełna prywatyzacja w służbie zdrowia... nałożenie limitów zarobkowych na kliniki i lekarzy... dodatkowe oszczędności za obcięcie ilości posłów w Sejmie o 150, oraz eliminację Parlamentu, którego istnienie nie jest nam w niczym potrzebne... i voila - mamy rozsądną, niekosztowną opiekę na światowym poziomie, opartą o oszczędności Skarbu Państwa oraz stosunkowo skromne opłaty użytkowników.

    Odpowiedz
  • kinga(2016-04-20 12:30) Zgłoś naruszenie 165

    a co mysleliscie ,ze pis was pokochal i da wszystko za darmo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2016-04-20 08:52) Zgłoś naruszenie 1516

    Brawo. Nareszcie przepisy dla ludzi. Obecnie na operację zaćmy czeka się ok. roku. Bogaci i tak operują się w prywatnych klinikach od ręki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr Piotrowski(2016-04-20 12:10) Zgłoś naruszenie 131

    500 zł na dziecko? Nie 500 zł na dopłatę do leczenia (lub ubezpieczenie od dopłaty)...; Genialne

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2016-04-20 10:31) Zgłoś naruszenie 130

    Wystarczyłoby dać inną alternatywę ludziom: płacić lub nie płacić składkę zdrowotną ,dobrowolnie . Pewnie pomyślicie ,że jestem młody i zdrowy-otóż nie ,mam 60 lat i żonę chorą na raka i gdybym mógł to od dzisiaj przestaję płacić składkę zdrowotną .

    Odpowiedz
  • permanentny(2016-04-20 21:24) Zgłoś naruszenie 80

    Nie wymyślać kolejnych głupot i matactw.Brać przykład z innych krajów. Po pierwsze uporządkować pracę lekarzy.Pracuje w szpitalu ma zakaz wykonywania prywatnych praktyk.Wykonuje prywatne praktyki ma zakkaz pracy w szpitalach i ośrodkach. Po drugie pacjent za wszystko ma zapłacić ale dostaje rachunek,idzie z tym rachunkiem do kasy i zwracają mu pieniądze w 100%. Wszystko inne to matactwo!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • piniusz(2016-04-20 10:23) Zgłoś naruszenie 73

    po komentarzach widzę że słowa Holland-musimy zrobić tak, by wszystko zostało jak było-aktualne,nikt nikogo nie będzie namawiał do np.lepszych soczewek lud bardziej drogich usług gdy nie będzie chciał lub nie będzie go stać.Poziom usług pozostanie a podniesienie standardów,przy dopłacie,za czasem może stać się praktyką-ilość usług zmniejszy ceny.Lepsze było sprywatyzowanie szpitali i opłaty za wszystko?-tak

    Odpowiedz
  • hahahaha(2016-04-20 19:43) Zgłoś naruszenie 60

    Lepsze usługi dla lepszego sortu - gorsze usługi dla gorszego sortu - a biedacy niech modlą się o zdrowie.

    Odpowiedz
  • Najwyższa pora(2016-04-20 10:42) Zgłoś naruszenie 44

    Nareszcie!

    Odpowiedz