Radomscy lekarze uświadamiają uczniom szkół podstawowych, że "dieta to nie odchudzanie tylko zdrowe odżywianie" - takie hasło kampanii społecznej wymyśliły same dzieci. Kampania społeczna, której współorganizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, będzie prowadzona także w przyszłym roku szkolnym.

Co czwarty polski uczeń ma nadwagę albo jest otyły - źle się odżywia, mało rusza, ma problemy ze zdrowiem. Dlatego radomski samorząd wypowiada wojnę niewłaściwym przyzwyczajeniom żywieniowym najmłodszych. Włodzimierz Wolski, radomski Rzecznik Praw Dziecka przekonywał, że okres nauki w szkole podstawowej to właściwy moment na podejmowanie takich działań.

Zdaniem pediatry Joanny Kielskiej-Bolek kampania zakończy się sukcesem, pod warunkiem, że aktywnie włączą się w nią rodzice. To od nich zależy czy dziecko zjada w domu śniadanie, a drugie zabiera do szkoły.

Pierwszoklasiści, z którymi spotykali się lekarze, dietetycy i trenerzy, deklarują, że lubią owoce i soki. Wiedzą również, że nadmiar słodyczy może powodować poważne choroby.