Za leczenie zapłacisz z własnej kieszeni

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki20.05.2013, 07:45; Aktualizacja: 20.05.2013, 07:47
Resort zdrowia wraca do pomysłu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Resort zdrowia wraca do pomysłu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.źródło: ShutterStock

Resort zdrowia ustami wiceministra Sławomira Neumanna oficjalnie potwierdził: chce ograniczyć koszyk świadczeń gwarantowanych. Oznacza to zmniejszenie zakresu bezpłatnych usług medycznych w ramach składki zdrowotnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • emerytka(2013-05-25 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ministrze,czy składka zdrowotna którą opłacam regularnie to NOWY PODATEK ??? Jestem na emeryturze z wielu badań nie mogę już korzystać, bo przekroczyłam grupę wiekową. Więc trzeba dbać o swoje zdrowie prywatnie. Teraz słyszę, że jeszcze Wam za mało i sięgacie głębiej. Czy nikt tego nie widzi i nie słyszy. Jak długo ten naród to wytrzyma pisząc tylko posty. A tak naprawdę, to czy ktos postronny rozliczył Rząd z pobieranych środków i przeznaczanych na konkretne cele. Czy ten bilans się zgadza... Dość często na forach jakiś człowiek oblicza i podaje wysokość wpływów ze składek emerytalnych i wartość przeznaczaną na wypłatę emerytur. Z tych obliczeń wynika, że bilans nie może być ujemny. A my wciąż słyszymy, ze brakuje. Może i NFZ naszym kosztem wprowadza różne innowacje epokowe, ograniczając tym samym dostęp do świadczeń opłacającym składki. Czy naszym "Wybrankom" podoba się sposób rozwoju firm farmaceutycznych. Lek chemiczny powinien być ostatecznością a jest ZASADĄ. Tak więc pogoń za PKB /a firmy farmaceutyczne maja w tym duży udział/ jest też nie. jednym ale ważnym czynnikiem, że brakuje środków na leczenie. Należy też wziąść pod uwagę, że jedni lekarze nas lekami podtruwają a drudzy potem ratują.
    Czyli operacja podwójnie finansowana. No cóż takie warunki im stworzyliśmy i często ich obwiniamy za ten stan rzeczy. Czy to co my piszemy czyta nasz Rząd a może posłowie? Odnoszę wrazenie, że w tej chwili jest tylko jeden problem, jak przechytrzyc jeden drugiego i dostac się do rządzenia a do wyborów jeszcze " duża chwila".

    Odpowiedz
  • tesia(2013-05-22 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    a co sie dziwicie ze brak kasy na leczenie policzcie prosze w kazdym miescie NFZ tam musi dyc dyrektor izastepcy i 1,2 pracownikow trzeba im dobrze zaplacic i tak w calym kraju wiec brak pieniedzy na leczenie ,bo trzeba utrzymac darmozjadow ktorzy nie maja pojecia o leczeniu bo kazdy pacjent jest inny do leczenia

    Odpowiedz
  • heterosapiens(2013-05-22 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Biznes na służbie zdrowia będzie robiony...(posłanka Sawicka)

    Odpowiedz
  • Emigrant(2013-05-22 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Głosujcie dalej na Tuska to będziecie mieli Hiroszime i Nagasaki tylko oszczędniej bo bez broni...Eksterminacja POwoli rozpoczęta...

    Odpowiedz
  • taka prawda(2013-05-21 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Widac,ze powinny powrocic fundusze pracownicze,to znaczy firmy zatrudniajace pracownikow deklaruja zalozenie swoich subkont na okreslone kwoty.Idea jest tu taka,ze NFZ dostaje kase wylacznie w momencie gdy pacjent zglasza sie do lekarza,za wykonana usluge,a nie z gory za niewiadomo co.NFZ nie powinien dysponowac tymi pieniedzmi,moze zyskac jednak gwarancje i poręczenie finansowe,ze pracodawca jest wyplacalny w razie choroby pracownika.

    Oczywiscie to system dla bogatych pracodawcow,ktorzy zaloza konta na powiedzmy 120 tys. zl od jednego pracownika...ale...tylko oni beda rzadzic kasą.

    NFZ jest dla budżetówki oraz dla biednych ludzi.

    Odpowiedz
  • oburzona Polka(2013-05-21 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    Z jednoczesnym ograniczeniem koszyka świadczeń gwarantowanych nalez
    żałoby zlikwidować resort zdrowia i zaprzestać pobierania składek zdrowotnych!!! Tak dla przyzwoitości. I sprawiedliwości społecznej.

    Odpowiedz
  • S-w(2013-05-21 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Do 13 JK
    dzięki za uwagę

    Odpowiedz
  • oburzony(2013-05-21 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    ku.rewskie złodziejstwo państwa po raz kolejny!

    Odpowiedz
  • juz nie za PO(2013-05-21 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    W czyim imieniu działa imć Newman, czy Niumann, czy inaczej nowy man, bo już nie wiem? Pamiętam, że jako szef komisji ds przepychania ustawy 67, popędzał pracę w komisji, dlaczego tak robił? Jak najszybciej chciał us..ć swoich starych ojców,przyszłych emerytów, a może nie swoich?

    Odpowiedz
  • XXX(2013-05-20 23:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ale numerasek! Pacjent z polisa nie bedzie czekac na zabieg tylkooooo ?! NA SMIERC SMIERTELNA !

    Odpowiedz
  • XXX(2013-05-20 23:38) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobra, moze ludzie w koncu wroca do ziolek i beda o niebo zdrowsi . Leczenie dluzsze ale skuteczniejsze i duzo tansze. A jak mam pasc przez raka to przynajmniej predzej to nastapi, a nie naciaganie rodziny na chemie, ktora kosztuje grube tysiace. Ot do czego doszli "naukowcy"? Ano to ery powstania swiata i komputeryzacji! Ale numer !!! A ludzie jak biduja tak biduja !

    Odpowiedz
  • b(2013-05-20 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Bogaci maja wykupuione pakiety w swoich zakładach pracy. Reszta głównie starsi placili na rozwój służby zdrowia całe życie. Maja prawo skorzystać ze swojej kasy. młodzi niech sie doubezpieczaja na leczenie na emerytury nie są zaskoczeni to mogą odkładać na te cele.

    Odpowiedz
  • m(2013-05-20 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli wyłączyć to przypadki takie jak wypadki za zbyt szybką jazdę motory,kłady, niebezpieczne sporty .Tacy ryzykanci powinni ew.płacic z własnej kieszeni.Reszta ma być leczona bez wzgledu na zawartość portfela.Tyle lat płacili haracz to im się należy.

    Odpowiedz
  • pol anka(2013-05-20 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    moje dochody są poniżej średniej krajowej stąd składka roczna płacona na zdrowie to około 2 tyś.( zawarta jest w podatku dochodowym, część z dochodu ). Do lekarza w ciągu roku chodzę 5 razy. ( średnio ). z mojej składki korzystają inni, cóż godze się z tym. Ale nie godzę się z tym aby z mojeje składki korzystał VIP, uprzywilejowany pacjent. I ten system w pierwszej kolejności powinien być zniesiony, VIP to osoba nie z namaszczenia politycznego a dodatkowo ubezpieczona na taką okoliczność. Polityk ma na tyle KASY, że nie musi żerować na mojej składce. Może się ubezpieczyć. I od tego resort zdrowia powinien zacząć

    Odpowiedz
  • Daniel(2013-05-20 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ale *****

    Odpowiedz
  • qwerty(2013-05-20 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarzom płacic z budżetu, na podobnych zasadach, jak nauczycielom a nie kilkunastotysięczne wynagrodzenia z NFZ !

    Odpowiedz
  • Bruno(2013-05-20 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja bardzo chętnie będę się leczył prywatnie. Chciałbym więc odliczyć sobie składkę zdrowotną. A... nie można.,... No tak. Czyli Państwo nakłada obowiązek płacenia składki za którą dostaję coraz mniej i nie mam na to wpływu. Super! Niech żyje demokracja, niech żyje polski podatnik. A wy Polacy szykujcie się na kolejne "reformy" na wasze życzenie drodzy wyborcy!

    Odpowiedz
  • ?(2013-05-20 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura! Dlaczego mam się doubezpieczyć, skoro już płacę wysoką składkę zdrowotną? Niech to robią ci, którzy płacą minimum!

    Odpowiedz
  • antyplatforma(2013-05-20 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie! Jakie dodatkowe składki i odpis od jakiego podatku, kiedy już tak wiele osób nie ma pracy, a te które mają zarabiają minimum krajowe lub mniej??? Czas najwyższy odstawić na złom platformę antyobywatelską!!!

    Odpowiedz
  • do 12 "EWA"(2013-05-20 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    To dlaczego niudacznico nie pracujesz na wsi,tyle ziemi czeka odlogiem i moglabys sobie spac,a samo bedzie roslo razem z twoim POglupionym mozgiem leminga

    Odpowiedz