Jak się sprawdza e-recepta? Eksperci: Działa dobrze, choć nadal z błędami

autor: Hubert Rabiega08.06.2020, 10:00; Aktualizacja: 10.06.2020, 12:41
Wdrożenie w całej Polsce systemu recept elektronicznych miał na celu ułatwienie realizacji recept, ograniczenie błędów, zaoszczędzenie czasu lekarzy i farmaceutów oraz eliminację recept nieczytelnych i fałszywych.

Wdrożenie w całej Polsce systemu recept elektronicznych miał na celu ułatwienie realizacji recept, ograniczenie błędów, zaoszczędzenie czasu lekarzy i farmaceutów oraz eliminację recept nieczytelnych i fałszywych.źródło: ShutterStock

E-recepty wprowadziły spore zmiany w gabinetach lekarskich i aptekach. Początki były trudne i pełne obaw o sprawność systemu. Jakie korzyści i problemy widzą eksperci po kilku miesiącach od uruchomienia recept elektronicznych?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Kecaj(2020-06-08 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    E-recepta po stronie pacjenta ma błąd polegający na tym, że recepta wystawiona np. na 6 m-cy przy zakupach co miesiąc musi być realizowana w tej samej aptece co pierwszy zakup. W przypadku wyjazdu poza miejsce zamieszkania nie ma możliwości realizacji e-recepty. Następnym problemem dla pacjenta jest brak przenoszenia informacji z apteki do aplikacji w smartfonie o wcześniej zakupionych opakowaniach leków.

    Odpowiedz
  • Marian(2020-06-08 11:20) Zgłoś naruszenie 20

    Prawda jest taka, że po prostu lekarzom nie chciało się wpisywać w system, pomimo że i tak część z nich zleca to asystentkom. Druga strona medalu, że już nie wystawią lewych recept i trudniej im będzie wciskać produkty sponsorowane (producent jednego leku daje lekarzowi "prezent" i później dziwnym trafem ten lekarz znacznie częściej przepisuje ten lek).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane