statystyki

Epidemia to nie czas na karanie aptekarzy za niedociągnięcia

autor: Patryk Słowik09.06.2020, 16:00
Aptekarz, który wydaje produkt pacjentowi, powinien do oznaczonego miejsca przyłożyć specjalny czytnik kodów

Aptekarz, który wydaje produkt pacjentowi, powinien do oznaczonego miejsca przyłożyć specjalny czytnik kodówźródło: ShutterStock

Naczelna Izba Aptekarska zaapelowała do ministra zdrowia, by przesunąć datę wejścia w życie przepisu wprowadzającego kary w przypadku błędów w zakresie weryfikacji autentyczności leków.

‒ Nowo dodany art. 127cb ust. 4 ma wejść w życie 1 lipca 2020 r. Prosimy o to, aby wszedł w życie rok później, 1 lipca 2021 r. ‒ informuje Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. A dlaczego tak?

‒ Obecnie farmaceuci dają z siebie wszystko jako element systemu ochrony zdrowia, który przeciwdziała negatywnym skutkom koronawirusa. Nie mówimy, że nie można wprowadzać przepisów sankcyjnych, ale uważamy, że czas na to przyjdzie po opanowaniu sytuacji, a nie w trakcie epidemii ‒ argumentuje Marek Tomków. I zaznacza, że z punktu widzenia pacjentów nic się nie zmieni, bo w aptekach z fałszywkami walczy się na nowych zasadach już od lutego 2019 r. Teraz po prostu miała wejść w życie regulacja, która umożliwi nakładanie kar do 20 tys. zł na tych, którzy walczą w niedoskonały sposób.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane