Klinger: Jak nie zostałam zwolenniczką dobrowolności szczepień

autor: Klara Klinger18.10.2018, 07:30; Aktualizacja: 18.10.2018, 13:49
Klara Klinger

Klara Klingerźródło: DGP

Swego czasu zachodziłam w głowę, jak można być tak – nie boję się użyć tego słowa – głupim, żeby wierzyć, że szczepienia są szkodliwe. Aż rok temu natrafiłam w telewizji na wciągający dokument „Wyszczepieni”. Wystąpiły w nim utytułowane osoby, naukowcy, prezentowano statystyki, były dowody na ukrywanie przez amerykański instytut odpowiadający za zbieranie danych epidemiologicznych ryzyka, że jedno ze szczepień wpływa na rozwój autyzmu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • KIM(2018-11-19 12:14) Zgłoś naruszenie 2013

    Szczepionka szczepionką ale chodzi głównie o te konserwanty, aluminium, ołów itp.! Jest proste rozwiązanie niech Państwo wymusi a koncermach zmniejszoną ilość tych substancji do minimum, krótsze terminy przydatności i będzie mniej przeciwników szczepień!

    Odpowiedz
  • Ja(2018-11-19 11:45) Zgłoś naruszenie 199

    Ciekawe ile czasu jeszcze potrwa to uciekanie od normalnej dyskusji o szczepieniach i o systemie szczepień z jednoczesną próbą ciągłego dyskredytowania ludzi stawiających pytania czy wytykających oczywiste problemy. Chociaż z drugiej strony, jak się wie z góry, że w normalnej dyskusji nie ma się szans, to co pozostaje?

    Odpowiedz
  • 468n(2018-11-05 09:11) Zgłoś naruszenie 2221

    Gdyby była pewność, że szczepionka jest szczepionką, a nie ************ substancją, której działanie jest celowo inne niż szczepionki...

    Odpowiedz
  • Paul(2018-10-21 05:28) Zgłoś naruszenie 213

    Druga strona medalu o niedoborach enzymów mitochondrialnych. Paul A. Offit, M.D. "Vaccines and Autism Revisited — The Hannah Poling Case"

    Odpowiedz
  • autor(2018-10-20 20:05) Zgłoś naruszenie 3027

    Kiedy ja byłem dzieckiem, wiele dzieci miało odrę i wiele innych chorób zakaźnych: ospa, szkarlatyna, różyczka, świnka. W tym oczywśscie ja też. I co.. i nic. Wszyscy jesteśmy zdrowi. Nikt wtedy nie słyszał o autyzmie, celiakii, czy cukrzycy u dziecka- to jest prawdziwa epidemia naszych czasów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prozdrowotna(2018-10-19 09:04) Zgłoś naruszenie 2755

    Słabo Pani szukała, albo wybiórczo. Najlepiej zebrał i podsumował wszystko chyba w ponad 30 filmach dostępnych na you tube Jerzy Zięba. Warto się z tym zapoznać, zwłaszcza jeśli ktoś się szczepi.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • masowyszczepiciel. (2018-10-19 08:35) Zgłoś naruszenie 2914

    Jak chcąc być mądrą, można być w rzeczywistości głupią.

    Odpowiedz
  • kay(2018-10-18 16:14) Zgłoś naruszenie 3526

    Zawsze mnie dziwią kobiety, które boją się szczepionek, a jednocześnie robią sobie makijaż permanentny czy wstrzykują wypełniacze. To są produkty, które praktycznie nie przechodzą żadnych testów przed wypuszczeniem na rynek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prz(2018-10-18 15:50) Zgłoś naruszenie 4431

    A ja jestem zwolennikiem szczepień i jednocześnie zwolennikiem dobrowolności szczepień. Jedno z drugim nie jest sprzeczne. Po prostu nie jestem niewolnikiem i to ni politycy powinni decydować jakim szczepieniom poddać moje dzieci a które opuścić. Od podjęcia takiej decyzji jestem ja i podejmę ją zgodnie z radą lekarza. Druga kwestia to, kto się będzie bardziej kierował dobrem mojego dziecka przy wyborze szczepionki, ja czy jakiś polityk łapownik ? Trzecia kwestia to, regulacje nie są w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji. Dobrowolność jest zawsze lepsza niż przymus.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przemo(2018-10-18 15:49) Zgłoś naruszenie 3422

    A ja jestem zwolennikiem szczepień i jednocześnie zwolennikiem dobrowolności szczepień. Jedno z drugim nie jest sprzeczne. Po prostu nie jestem niewolnikiem i to ni politycy powinni decydować jakim szczepieniom poddać moje dzieci a które opuścić. Od podjęcia takiej decyzji jestem ja i podejmę ją zgodnie z radą lekarza. Druga kwestia to, kto się będzie bardziej kierował dobrem mojego dziecka przy wyborze szczepionki, ja czy jakiś polityk łapownik ? Trzecia kwestia to, regulacje nie są w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji. Dobrowolność jest zawsze lepsza niż przymus.

    Odpowiedz
  • difi(2018-10-18 12:18) Zgłoś naruszenie 3737

    Weź już nic nie pisz Klinger. po 15 latach szczepień mieliśmy 60 000 przypadków odry w kraju i... epidemię.(1990)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mobi(2018-10-18 11:07) Zgłoś naruszenie 4137

    Jak ktos nie mial NOPa zagrazajacemu zyciu i rozwoju to cwaniakuje...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz