statystyki

Jesienne protesty w służbie zdrowia coraz bardziej realne

autor: Agata Szczepańska13.09.2018, 07:58; Aktualizacja: 13.09.2018, 08:16
Protest związkowców "Solidarności" w Warszawie. Fot. Maciek Suchorabski

Manifestowania mają natomiast dość ratownicy medyczni. Dlatego planują protesty polegające na tym, że nie będą brali dodatkowych dyżurówźródło: GazetaPrawna.pl

Październik miesiącem bez ratownika, we wrześniu manifestacja w Warszawie z udziałem fizjoterapeutów oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych, głodówka pielęgniarek ze szpitala w Przemyślu. Pracownicy służby zdrowia coraz głośniej wyrażają niezadowolenie z warunków pracy.

Wszystko wskazuje na to, że w zapowiadanych już od jakiegoś czasu jesiennych protestach udział pracowników medycznych będzie znaczący. Szczególnie, że niepokoje w tym środowisku narastają, a działania resortu zdrowia zamiast uspokajać, zaogniają sytuację.

Już od zeszłego tygodnia głodują pielęgniarki z Przemyśla. Domagają się podwyżek. Może to być zapowiedź kolejnej fali lokalnych protestów w tym środowisku – pielęgniarki protestowały także w lipcu, głównie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. I to mimo porozumienia zawartego pomiędzy resortem zdrowia a pielęgniarskim samorządem i związkiem zawodowym.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane