statystyki

Jesienne protesty w służbie zdrowia coraz bardziej realne

autor: Agata Szczepańska13.09.2018, 07:58; Aktualizacja: 13.09.2018, 08:16
Protest związkowców "Solidarności" w Warszawie. Fot. Maciek Suchorabski

Manifestowania mają natomiast dość ratownicy medyczni. Dlatego planują protesty polegające na tym, że nie będą brali dodatkowych dyżurówźródło: GazetaPrawna.pl

Październik miesiącem bez ratownika, we wrześniu manifestacja w Warszawie z udziałem fizjoterapeutów oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych, głodówka pielęgniarek ze szpitala w Przemyślu. Pracownicy służby zdrowia coraz głośniej wyrażają niezadowolenie z warunków pracy.

Wszystko wskazuje na to, że w zapowiadanych już od jakiegoś czasu jesiennych protestach udział pracowników medycznych będzie znaczący. Szczególnie, że niepokoje w tym środowisku narastają, a działania resortu zdrowia zamiast uspokajać, zaogniają sytuację.

Już od zeszłego tygodnia głodują pielęgniarki z Przemyśla. Domagają się podwyżek. Może to być zapowiedź kolejnej fali lokalnych protestów w tym środowisku – pielęgniarki protestowały także w lipcu, głównie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. I to mimo porozumienia zawartego pomiędzy resortem zdrowia a pielęgniarskim samorządem i związkiem zawodowym.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane