statystyki

Protest ratowników medycznych w rękach minister finansów

autor: Agata Szczepańska27.08.2018, 04:48; Aktualizacja: 27.08.2018, 05:18
Ratownicy domagali się też sześciu dni urlopu szkoleniowego.

Ratownicy domagali się też sześciu dni urlopu szkoleniowego.źródło: ShutterStock

Od decyzji resortu finansów będzie zależeć, czy ratownicy wysiądą z karetek. Na piątkowym spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia dowiedzieli się, że na realizację ich najważniejszego postulatu – podwyższenia dodatku do wynagrodzeń do 1600 zł – nie ma środków.

Była to kolejna tura rozmów. Już podczas poprzednich ratownicy zapowiadali, że jeśli nie osiągną porozumienia, rozpoczną akcję protestacyjną. Planują branie tylko tylu dyżurów, ile przewiduje kontrakt. Obecnie pracują nawet kilkaset godzin miesięcznie, realizując znacznie więcej dyżurów niż wymagane minimum.

– Minister Łukasz Szumowski powiedział, że rozumie nasze postulaty, ale nie ma środków na ich realizację. Dlatego chcemy spotkać się z minister finansów, bo decyduje się teraz kwestia przyszłorocznego budżetu – zapowiada Roman Badach-Rogowski z Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • RM(2018-08-27 10:47) Zgłoś naruszenie 90

  Będziecie się tak bawić z wszystkimi ministrami po kolei? Może minister środowiska coś dołoży bo takich Łosi ( jak nasze wszystkie związkowe bydło)to jeszcze nie widział. Dla 100 tyś pielęgniarek znalazły się pieniądze a dla 15 tyś ratowników nie bedzie? Chciałabym ale się boje, tak mi to wygląda. Będziemy pomiatani zawsze o ile bedziemy wybierać na przedstawicieli takich śliskich związkowców.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • rat.(2018-08-27 17:23) Zgłoś naruszenie 50

  Teraz bieganie od ministra do ministra.Kto zrezygnował w poprzednim proteście z całej żądanej kwoty 1600 zł ? Zadowoliliście się połową a teraz szlochanie,protesty ? Trzeba było wtedy walczyć o całość bo teraz każdy was zlewa. Jestem ratownikiem ale trafia mnie jak nasi przedstawiciele "walczą" o podwyżki dla nas !!

  Odpowiedz
 • tytus2000(2018-08-27 20:59) Zgłoś naruszenie 40

  Jedyne rozwiązanie to zejście z ambulansow. Nie ma się co rozdrabniac. Tzw. Minister Pan Szumowski ma nas w d... ie. Dla pielęgniarek znalazły się środki. Bezczelny kłamczuch. Panowie odrobinę szacunku do Siebie i swojej pracy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane