Pielęgniarki porozumiały się z rządem. "Zembalowe" zostanie włączone do pensji

10.07.2018, 13:39; Aktualizacja: 11.07.2018, 08:36
medycyna, pielęgniarka, badania, pacjent, szpital, zdrowie

Na godzinę 13 w Lublinie zaplanowano Posiedzenie Społecznej Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko.źródło: ShutterStock

Wczoraj zostało zawarte porozumienie między stronami; jest to odpowiedź na oczekiwania środowiska pielęgniarek i położnych, które postulowały stabilizację sytuacji związanych z dodatkami - poinformował we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (118)

  • piel.gdansk(2018-10-31 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że w tym całym bałaganie nie uwzględniono pielęgniarek będących na L4, urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim. W takim wypadku odebrali poprzedni dodatek Zembali i nie podnieśli pieniędzy o obiecane 1100 zł. Oto PIS i polityka prorodzinna....

    Odpowiedz
  • brawo minister(2018-10-11 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda tylko, że to włączenie uderza w "ciężarne", które mają zembalowe wylaczone z podstawy w momencie obliczania składki na zasilek macierzyński.

    Odpowiedz
  • Załamana matka (2018-08-28 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    To jest cos okropnego co panztwo wyprawia z mgr rehabilitacji, zarabiają oni grosze ajest to bardzo ciezka i potrzebna praca, nikt o nich nie mowi, a nie sa w stanie sie utrzymac w kraju i musza wyjeżdżać., za granicę chociaż tego nie chcą, masakra ni zycie. Inni pracownicy chociaż. coś dostaja a oni nic.

    Odpowiedz
  • małgosia(2018-08-25 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    kto broni iść na studia pielęgniarskie czy położnicze-wolna droga,zakosztujecie wtedy tego miodu ,który boli tych niewiedzących na czym polega ta praca i za ile

    Odpowiedz
  • Aga(2018-08-24 17:01) Zgłoś naruszenie 01

    Po 30 latch pracy w sklepie mam 1500 na rękę Moja corka po licencjacie z pielegniarstwa ma 2500 na rękę i co man mówic

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Max(2018-08-10 15:39) Zgłoś naruszenie 01

    A jak jest z zembalowym w POZ? Dla pielęgniarki środowiskowej jest dodatek z NFZ zależny od ilości pacjentów zapisanych do przychodni. I czy to jest ten dodatek 400 brutto brutto? Czy Zembalowy jest osobnym dodatkiem?

    Odpowiedz
  • KILOF(2018-08-10 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli Pielęgniarka 1100 to rozumiem,że Diagnosta i Ratownik 1600 a Lekarz 2100 :))) śmiech to jest aby tylko jedna grupa zawodowa pracowała ciężko w szpitalu :))

    Odpowiedz
  • Agagnieszka(2018-08-07 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Z obecnego dodatku dostawałam ok 1000 zł. we wrześniu miała być podwyżka byłoby coś około 300 zł. Jak mi włączą 1100 zł to ile więcej dostanę. Pomijając, że jestem na urlopie macierzyńskim, więc pewnie tylko w tym czasie dostanę 80% wynagrodzenia sprzed porodu.

    Odpowiedz
  • Goga64(2018-07-26 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko ciekawe jak liczone będą te etaty w normach zatrudnienia, bo jeżeli wliczą piel. oddziałowe i koordynujące, które rzadko włączają się do pracy na oddziale to już tak fajnie to nie wygląda. Powinno być etaty pielęgniarek odcinkowych, czyli do czarnej roboty.

    Odpowiedz
  • aaa123(2018-07-19 22:48) Zgłoś naruszenie 31

    Jak to wszystko czytam no nóż mi się w kieszeni otwiera te nasze pielęgniarki to w głowach mają jedno my i tylko my służba zdrowia to nie tylko pielęgniarka i lekarz Panie Ministrze środowisko służby zdrowia to też inny personel który w ogóle nie jest brany pod uwagę a jest jeszcze biedniejszych niż pozostali zarobki nasze to połowa z tego co ma pielęgniarka a jesteśmy też pracownikami szpitalu przychodni itp. Oj jakie te nasze piguly biedne że pracują 12 godzin i oczywiście w święta a to że za to płacone więcej niż inni to już się nie liczy bo w święta stawki sa wyzsze tego już nie napiszą tylko mydlenie oczu pozostałym którzy oczywiście też pracują w szpitalach i wiedza o co chodzi a bierzcie urlopy na żądanie jak tak wam źle i pacjenci Was denerwują innych pracowników to nie denerwuje pacjent bo tylko biały personel ma do czynienia z ludźmi. Stalowe to nie pracownik albo sekretarka albo portier czy hydraulik albo elektryk którzy tak jak wy pracują po 12 godzin i czasami muszą sprzątać aby wam byli dobrze. Wstyd i hańba za takie podejście do sprawy jedno się nasuwa jesteście egoistkami i tylko wy i zawsze wy jesteście najbiedniejsze pomyślałyście chociaż raz o innych a nie tylko o sobie a ta sama branża wstyd dla NFZ pracuje cały szpital i przychodnie i ludzie w nim się znajdujący nie tylko bialy personel to tylko w Polsce takie dziadostwo i rzygać się chce jakie to biedne te nasze pielęgniarki i położne pracują tak ciężko a wyobraźcie sobie że nie tylko wy a są jeszcze biedniejsci niż wy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Magda(2018-07-12 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie pochodne zyskujemy?!?! 500 zl ktore zostało z Zembalowego pojdzie na pochodne!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bea(2018-07-12 17:33) Zgłoś naruszenie 20

    Poraz kolejny nas okpiono. Już słyszałam komentarze że pielęgniarki dostały kolejną podwyżkę. Zbliżają się wybory więc tym porozumieniem rząd kupił sobie spokój. Nie będzie poparcia społecznego dla naszych ewentualnych protestów. Ale martwi mnie jeszcze jeden punkt tego porozumienia dotyczący minimalnych norm zatrudnienia skąd rządy chce wziąć pielęgniarki na moim oddziale będzie brakowało 10 pielęgniarek w ilu miejscach jeszcze możemy pracować. To będzie fikcja albo będzie się zamykać oddziały

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • eve(2018-07-12 17:33) Zgłoś naruszenie 20

    a co z dodatkiem dla pielęgniarek pracujących na umowę zlecenie w długoterminowce?

    Odpowiedz
  • BEZKOFEINOWA(2018-07-12 13:13) Zgłoś naruszenie 40

    no przeciez od picia kawy wiadomo,ja mam problem bo jestem pielegniarka 32 lata w szpitalu z codziennym ostrym dyzurem ,zabiegami i czesto pojedynczym dyzurem,problem moj jest taki ze nie lubie kawy i jak ja mam sie w tej pracy odnależć????nigdy nie wiem co mam z soba zrobic przez te 12 h dyzuru.Woda nie pomaga POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • Edyta(2018-07-12 10:37) Zgłoś naruszenie 30

    Prosze porównac odpowiedzialność zawodową pielęgniarki a opiekuna medycznego... chyba niema co do tego watpliwości. Nie chowajcie się za plecami pielęgniarek tylko sami walczcie jako oddzielna grupa zawodowa! Po co ten jad wylewacie na pielegniarki! Skoro wg ciebie pielęgniarka jest od mycia to po co ty tam jesteś?????

    Odpowiedz
  • receopadaja(2018-07-12 09:18) Zgłoś naruszenie 10

    Nie tak wcale rozowo wyglada to nasze porozumienie...niestety jak zawsze wiecej musielismy oddac niz zyskalismy...ale....wejda w zycie normy i to jest zadowalajace...nie bedzie juz takiej mozliwosci ze gdzies personel bedzir zmuszony pracowac ponad sily....nadal bedzie pracowal bardzo ciezko ale moze skoncza sie pojedyncze dyzury!!! teraz nie ruszy oddzial poki nie bedzie mial obsady...teraz zaden dyrektor nie zacznie rozmowy od 13 zl brutto ale bedzie musial sie postarac zeby przyjsc do niego do pracy...

    Odpowiedz
  • RAMZES12(2018-07-12 07:12) Zgłoś naruszenie 03

    DO ROBOTY BIAŁE DZIEWICE

    Odpowiedz
  • Piel.30(2018-07-11 21:06) Zgłoś naruszenie 30

    Byłam na ogólnopolskiej demonstracji pielęgniarek jak Pan Minister obiecał podwyżki płac i usłyszałam ,,DO PODSTAWY. To były tylko słowa. Następnego dnia kiedy okazało się, że na papierze to tylko DODATEK DO PENSJI pomniejszony o brutto brutto, zwątpiłam. Czy tym razem historia się powtórzy?

    Odpowiedz
  • aga(2018-07-11 19:39) Zgłoś naruszenie 20

    Mowa jest tylko o etatach. Jak ma być to rozwiązane w przypadku umów cywilno - prawnych i umów zleceń?

    Odpowiedz
  • Maria(2018-07-11 14:38) Zgłoś naruszenie 20

    A co z pielęgniarkami zatrudnionymi na umowę zlecenie?? Jak to bedzie rozwiązane

    Odpowiedz