statystyki

Lekarze chcą wytycznych w sprawie recept

autor: Agata Szczepańska29.05.2018, 20:00
Samorząd lekarski oczekuje od ministra jednoznacznych wytycznych, jak prawidłowo wystawić i zrealizować receptę

Samorząd lekarski oczekuje od ministra jednoznacznych wytycznych, jak prawidłowo wystawić i zrealizować receptęźródło: ShutterStock

O pilną analizę wprowadzonych ostatnio regulacji dotyczących wystawiania recept oraz wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości apeluje do ministra zdrowia Naczelna Rada Lekarska. Wskazuje, że nowe przepisy są niejasne, czego skutkiem są powtarzające się sytuacje, w których pacjenci nie otrzymują w aptece potrzebnego im leku.

Chodzi o zmiany wprowadzone przepisami ustawy z 1 marca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty (Dz.U. poz. 697) oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept (Dz.U. poz. 745).

NRL podkreśla, że informacje o rozbieżnościach interpretacyjnych docierają do niej nie tylko od lekarzy i farmaceutów, lecz także od niektórych oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia. Na problemy z realizacją nowych przepisów zwraca też uwagę Naczelna Rada Aptekarska, która domaga się pilnej zmiany rozporządzenia.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • lola(2018-05-30 00:30) Zgłoś naruszenie 00

    Drogie Panie : Kurowska,Szczepańska,Klinger i inne - piszące o ...tzw sł.zdr. Proszę o 2 przykłady (warunki)- wskazujące - NA CO- w ostatnich latach ZGADZAJĄ SIĘ -ludzie spod znaku - stetoskopu ??

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane