statystyki

Lekarze wciąż czekają na e-uprawnienia

autor: Agata Szczepańska30.05.2018, 07:22; Aktualizacja: 30.05.2018, 10:26
Resort zdrowia, pytany przez nas o pismo NRL, poinformował, że nie prowadzi prac związanych z wydaniem karty specjalisty medycznego.

Resort zdrowia, pytany przez nas o pismo NRL, poinformował, że nie prowadzi prac związanych z wydaniem karty specjalisty medycznego.źródło: ShutterStock

Elektroniczne prawo wykonywania zawodu (e-PWZ) miała wprowadzić nowelizacja ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw. W połowie zeszłego roku jej projekt został skierowany do konsultacji, a w lutym tego roku został przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów i rekomendowany rządowi. Ten jednak dotychczas się nim nie zajął.

Naczelna Rada Lekarska, zaangażowana w prace nad e-PWZ, zaczęła się niepokoić. Wystosowała do resortu pismo, w którym pyta, co dzieje się z projektem. Podkreśla, że samorząd rozpoczął już rozmowy z potencjalnym wykonawcą nowych dokumentów – Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. „Bierność Ministerstwa Zdrowia w ostatnich miesiącach doprowadziła jednak do wstrzymania zaawansowanych rozmów z tym podmiotem i stawia pod znakiem zapytania powodzenie całego przedsięwzięcia” – czytamy w piśmie NRL.

Lekarzy niepokoją też docierające do Naczelnej Izby Lekarskiej informacje o prowadzonych w Narodowym Funduszu Zdrowia pracach nad kartą specjalisty medycznego. Zdaniem samorządu nie zastąpi ona dokumentu prawa wykonywania zawodu. NRL przypomina, że jedynie samorząd lekarski, prowadząc Centralny Rejestr Lekarzy i Lekarzy Dentystów, dysponuje zasobami pozwalającymi na wiarygodne uwierzytelnienie tożsamości medyków.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane