Będzie łatwiej o terapeutę i psychiatrę

autor: Agata Szczepańska19.03.2018, 07:55; Aktualizacja: 19.03.2018, 08:37
Rozporządzenie wprowadza m.in. możliwość realizacji świadczeń dla dzieci i młodzieży także przez specjalistę w dziedzinie psychiatrii w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej.

Rozporządzenie wprowadza m.in. możliwość realizacji świadczeń dla dzieci i młodzieży także przez specjalistę w dziedzinie psychiatrii w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej.źródło: ShutterStock

Resort zdrowia obniża wymagania dotyczące personelu w opiece psychiatrycznej oraz leczeniu uzależnień. Ma to ułatwić dostęp do specjalistów, szczególnie w przypadku najtrudniej osiągalnych świadczeń.

Projekt, który jest obecnie konsultowany, zastąpić ma rozporządzenie ministra zdrowia z 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz.U. z 2013 r. poz. 1386, ze zm.).

Rozporządzenie wprowadza m.in. możliwość realizacji świadczeń dla dzieci i młodzieży także przez specjalistę w dziedzinie psychiatrii w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej. Odstąpiono również od określania etatu przeliczeniowego lekarzy na łóżka lub miejsca w oddziale, kwestie organizacji pracy pozostawiając kierownikowi placówki. Jak tłumaczą autorzy projektu, jest to podyktowane zbyt małą liczbą tych specjalistów.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane