statystyki

E-recepta i nowy IOWISZ coraz bliżej

autor: Agata Szczepańska21.02.2018, 07:11; Aktualizacja: 21.02.2018, 08:22
Zmiany obejmą także procedury składania i oceny wniosków inwestycyjnych.

Zmiany obejmą także procedury składania i oceny wniosków inwestycyjnych.źródło: ShutterStock

Rząd przyjął wczoraj ustawę, która ma ułatwić wdrożenie e-recepty. Poparto również projekt wprowadzający zmiany w systemie IOWISZ, służącym do oceny wniosków inwestycyjnych w sektorze zdrowotnym.

Elektroniczna recepta ma być powszechnie używana już pod koniec tego roku, a od 2020 r. jej wystawianie będzie obowiązkowe. W zeszłym tygodniu w Skierniewicach i Siedlcach ruszył pilotaż systemu.

Przyjęty przez rząd projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw ma ułatwić wprowadzanie e-recepty. Zmieniono w nim przepisy regulujące kwestie związane z wystawianiem, realizacją i kontrolą recept (tych w postaci elektronicznej i papierowej) oraz dotyczące sprawozdawczości aptek przekazywanej NFZ. Nowe przepisy umożliwią też wystawienie recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Ułatwi to rozwój telemedycyny i pozwoli na skrócenie kolejek, bo według szacunków celem ok. 30 proc. wizyt u lekarza jest pobranie recepty.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane