statystyki

Będzie można wydać lek, nawet gdy na recepcie są błędy

autor: Agata Szczepańska23.01.2018, 07:14; Aktualizacja: 23.01.2018, 08:22
apteka

Projekt przewiduje wiele sytuacji, w których możliwe będzie zrealizowanie recepty, jeżeli nie ma na niej niektórych danych, wpisano je w sposób nieczytelny, błędny lub niezgodny z ustawą.źródło: ShutterStock

Papierowe recepty wypełniane jednym charakterem pisma, możliwość wydania leku, gdy na recepcie zabrakło niektórych informacji oraz nowy sposób otaksowania – to zmiany przewidziane w projekcie, nad którym pracuje resort zdrowia.

Rozporządzenie w sprawie recept jest jednym z załączników do projektu nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne. Nowela ma dostosować polskie przepisy do prawa unijnego. Zmiany dotyczą przede wszystkim systemu nadzoru nad wytwarzaniem i obrotem produktami leczniczymi.

Do znowelizowanej ustawy ma zostać przeniesionych wiele przepisów z obowiązującego rozporządzenia ministra zdrowia z 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich (Dz.U. z 2017 r. poz. 1570). Chodzi głównie o zasady i tryb wystawiania recept. Nowe rozporządzenie określać ma zatem przede wszystkim elementy niezbędne do ich realizacji. Dotyczyć będzie nie tylko recept wypisywanych przez lekarzy, lecz także przez pielęgniarki oraz inne uprawnione do tego osoby. O zaopiniowanie projektu resort zdrowia poprosił m.in. Naczelną Radę Lekarską.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane