NRL: uelastycznienie grafików – tak, łączenie dyżurów – nie

autor: Agata Szczepańska10.01.2018, 06:43; Aktualizacja: 10.01.2018, 07:17
Negatywnie NRL zaopiniowała również zapisy przewidujące możliwość jednoczesnego wykonywania przez lekarza pracy na kilku oddziałach.

Negatywnie NRL zaopiniowała również zapisy przewidujące możliwość jednoczesnego wykonywania przez lekarza pracy na kilku oddziałach.źródło: ShutterStock

Mniej obowiązków w związku ze zgłaszaniem zmian w harmonogramie pracy szpitala to dobre rozwiązanie – ocenia Naczelna Rada Lekarska w opinii do nowego projektu resortu zdrowia. Jednocześnie samorząd po raz kolejny krytykuje zapisy dotyczące dyżurowania w kilku jednostkach jednocześnie.

Projekt rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (OWU) to kolejna propozycja pozwalająca na bardziej elastyczne zarządzanie personelem medycznym. W grudniu do konsultacji trafiły dwa projekty rozporządzeń: w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Jak poinformowało ministerstwo w ocenie skutków regulacji, na skutek uwag zgłoszonych do tamtych propozycji, przeniesiono projektowane zapisy do rozporządzenia ws. OWU.

W projekcie zaproponowano m.in., żeby dyrektorzy nie musieli zgłaszać nieobecności pracownika, jeśli będzie ona krótsza niż 14 dni. Obecnie mają obowiązek informować NFZ o zmianach w harmonogramie pracy (np. nieobecności lekarza lub pielęgniarki) najpóźniej dzień wcześniej.


Pozostało jeszcze 43% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane