SOR jest piekłem nie tylko dla pacjentów. Także dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti07.09.2017, 20:30; Aktualizacja: 08.09.2017, 09:10
Ratownicy, fot. Maksymilian Rigamonti

Ratownicy, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Jeśli jakiś minister przyjechałby na SOR i najpierw poczekałby godzinę albo dwie do badania kwalifikacyjnego, triage’u, zakwalifikował się do jednego z pięciu kodów priorytetowych ze względu na stan zagrożenia życia, a potem – w zależności, w której strefie by się znalazł – znów poczekał osiem godzin na wyniki badań, to na SOR-ach szybko by się coś zmieniło. Teraz jest tak, że minister, jego rodzina czy znajomi ani chwili nie czekają. Są VIP-ami - mówi w wywiadzie dla DGP Bartłomiej Paprocki, ratownik ze Szpitalnego Oddziału Ratowniczego w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • Lekarze w trybie Zombie....(2017-09-08 10:01) Zgłoś naruszenie 312

    Tak jak ten z SOR w Woszczowej ...to NORMA Wszyscy udają w Polsce głupa bo myślą że Lekarz co pracował na 1 zmianę to odpoczywa sobie na 2 zmianę - bo pracuje już jako Firma na inną umowę. A to że wielu z Nich w domu jest dopiero w Niedzielę - bo 100 godzin jest w Szpitalu nikogo nie interesuje. Choć i NIK i PIP wielokrotnie to opisywali .... Ale zawsze idzie pod dywan.

    Odpowiedz
  • Mamy coraz mniej ludności...A Szpitali więcej(2017-09-08 09:56) Zgłoś naruszenie 2714

    Ale za Komuny nie było nigdy problemów ani z SOR ani ze Szpitalem czy Przychodnią.... Teraz wydajemy 100 razy więcej na Służbę Zdrowia niż za Komuny ....i mamy 100 razy gorzej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mm(2017-09-08 09:55) Zgłoś naruszenie 180

    Pani Magdaleno odzyskała pani mój szacunek po poprzednim wywiadzie o SOR-ach. Dobrze że opisuje pani drugą stronę medalu.

    Odpowiedz
  • maciej.m(2017-09-08 09:49) Zgłoś naruszenie 1261

    Najprawdziwsza prawda. Brawo za konkretną wypowiedź.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Urszula(2017-09-08 09:48) Zgłoś naruszenie 207

    Ja byłam na SOR półtora miesiąca temu / pierwszy raz / i byłam bardzo mile zdziwiona, ponieważ zajęto się mną troskliwie, zrobiono mi wszystkie badania, personel był bardzo miły. Zajmowano się tak wszystkimi pacjentami, którzy byli obok mnie. Nie mam na SOR znajomych, byłam pacjentką jak dziesiątki innych. Życzę wszystkim, którzy trafiają na SOR takiego personelu i opieki. Ja byłam na SOR w Kędzierzynie-Koźlu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anatol K.(2017-09-07 23:16) Zgłoś naruszenie 342

    A ja myślałem,że na SOR-ach w Polsce jest tak idealnie jak w krakowskim szpitalu, pokazywanym w TVN-ie w serialu "Szpital"?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • natkaq(2017-09-07 22:28) Zgłoś naruszenie 6636

    Trzeba zacząć szkolić wreszcie lekarzy, pielęgniarki, ratowników w większej ilości, usługi będą wtedy tańsze, a pomoc medyczna bardziej dostępna i na to przeznaczać pieniądze na edukacje wyższą, a nie na socjologie, ekonomie, pedagogikę, prawo i całą masę niepotrzebnych doktoratów, po których poza uczelnią Ci "doktorzy" dzisiejsi w 90% zamiatali by ulice, bo nic do gospodarki czy biznesu nie wniosą, o Pan ma dr, a z czego? z socjologi, a to tutaj jest taczka pokaże jak prowadzić ;)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • corrado(2017-09-07 22:16) Zgłoś naruszenie 239

    Tak długo, jak będzie chory socjalistyczny system, to trzeba będzie mieć znajomości lub ich ekwiwalent. Wolny rynek leków (poza psychotropami iitd.) oraz wolny rynek ubezpieczeń zdrowotnych, i dostępne humanitarnie dla wszystkich: darmowe pogotowie i szpitale kliniczne.

    Odpowiedz
  • Narcos(2017-09-07 21:39) Zgłoś naruszenie 514

    Tak długo jak długo usługi medyczne będą dobrem deficytowym tak długo będzie trzeba mieć znajomości

    Odpowiedz