statystyki

Minister Radziwiłł ustali kalendarzyk dni płodnych. Powstaje kampania „sprzyjająca płodności”

autor: Klara Klinger04.04.2017, 07:50; Aktualizacja: 04.04.2017, 14:32
W ramach działającego od połowy 2013 do połowy 2016 r. programu in vitro urodziło się w Polsce ponad 7 tys. dzieci.

W ramach działającego od połowy 2013 do połowy 2016 r. programu in vitro urodziło się w Polsce ponad 7 tys. dzieci.źródło: ShutterStock

Trwa konkurs na portal, który wskaże dni płodne, wybrano też firmę, która przygotuje kampanię „sprzyjającą płodności” – resort zdrowia rozpoczął działania na rzecz zwiększenia prokreacji.

2,7 mln zł Ministerstwo Zdrowia przekaże na przygotowanie kampanii edukacyjno-społecznej sprzyjającej płodności. Do jej rozpropagowania oprócz spotów w radiu i telewizji mają być wykorzystane nowoczesne sposoby komunikacji, np. portale społecznościowe i YouTube. Konkurs wygrała firma, która ma doświadczenie w różnych branżach: produkowała kampanie medialne dla banków (WBK), reklamy groszku i kukurydzy (Bonduelle) czy też teledyski (m.in. dla Moniki Brodki).

Kalendarzyk za pieniądze resortu zdrowia

Ministerstwo zaplanowało w sumie 10 działań, które mają wprowadzić „modę na dziecko”, wyedukować Polaków, pokazując, czego trzeba się wystrzegać, żeby nie doprowadzić do niepłodności, a także pomóc tym parom, które już podjęły starania o dziecko. Na wspomnianym portalu znajdą się też informacje, co zrobić, żeby zajść w ciążę. A więc m.in. kalendarz opisujący poszczególne dni cyklu z możliwością interpretacji wprowadzonych przez kobietę danych. Narzędzie wyznaczy dni płodne, doradzi, jak się odżywiać oraz poinformuje na temat „ciekawostek z zakresu zdrowia prokreacyjnego”. Bonusem ma być także możliwość zadania pytań ekspertom na czacie. Koszt całości to 750 tys. zł.

Oprócz tego planowane są kampanie informacyjne – plakaty w komunikacji miejskiej, m.in. o chorobach przenoszonych drogą płciową ze szczególnym naciskiem na kiłę, które staje się coraz bardziej niebezpieczna. Dodatkowo powstanie platforma e-learningowa dla pracowników medycznych, a resort będzie płacił również za warsztaty i konferencje tematyczne.

Ministerstwo przygotowało też program, w ramach którego da pieniądze szpitalom, które będą przyjmować pary na pogłębioną diagnostykę. Wybrano 13 ośrodków, ale wciąż nie zaczęły działać.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (42)

  • zuza(2017-04-04 14:43) Zgłoś naruszenie 1081

    A czy będzie kalendarz na dni niepłodne ? Bo ja wole taki.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • A(2017-04-04 14:23) Zgłoś naruszenie 832

    Najsmieszniesze w tym wszystkim sa kolejki z dziecmi do lekarza. Na wizyte u specjalisty nprz okulisty czeka sie z dzieckiem co najmniej pol roku i to jak sie bedzie mialo szczęscie. Do kardiologa nawet 1,5 lat , do neurologa okolo 8 m-cy. Na tle powyzszych danych nawolywanie do rozplodu jest by najmniej dxiwne, bo juz narodzonych dzieci nie ma kto leczyc.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Max(2017-04-04 16:26) Zgłoś naruszenie 7911

    To juz nauki przedmałżeńskie prowadzone przez katechetów nie wystarczają ? I na te głupoty aż tyle milionów z kasy ministerstwa ? Nie lepiej tę kwotę dać Owsiakowi, który ją porządnie spożytkuje ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ade(2017-04-05 09:20) Zgłoś naruszenie 691

    Nich nie zapomną dodać do spotu migawek rodziców koczujących nocami w kolejce aby zapisać dziecko do żłobka.

    Odpowiedz
  • qqq(2017-04-04 17:58) Zgłoś naruszenie 619

    Wiwat średniowiecze. Na tę okoliczność przypomniały mi się 2 przypadki stosowania antykoncepcji termometrowej przez moje znajome. Jedna stosowała ją 2 lata i stwierdzila że to super działa,m tylko idiotki nie potrafią się nią poslugiwać. Po latach okazało się ze nie może mieć dzieci. Druga chodziła przez rok na kursy u ginekologa w sprawie rozrysowywania wykresów temperatur następnie stosując tę antykoncepcję urodziła 2 dzieci,m co rok to prorok. Dalej stosowała już antykoncepcję bardziej rokującą.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sinner(2017-04-04 15:06) Zgłoś naruszenie 509

    Katoterror!

    Odpowiedz
  • Pacia(2017-04-05 15:15) Zgłoś naruszenie 470

    A pieniądze na leczenie wcześniaków i noworodków obcinają, sku*wysyny. Ważne żeby się urodziło a potem to już wszystko jedno. To nie jest tylko głupota - to jest zbrodnia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AK(2017-04-05 11:29) Zgłoś naruszenie 421

    W dobie bezpłatnych apek, które pomagają w ustaleniu dni płodnych, bezpłodnych, dublowanie tego, to ************* państwowych pieniędzy. Chyba, że p. Radziwiłł tez ma jakiegoś Misiewicza, który lubi komputery i trzeba mu fuchę znaleźć. A to przepraszam.

    Odpowiedz
  • prawdziwy katolik(2017-04-04 09:43) Zgłoś naruszenie 4110

    Hosanna na wysokości pieją ludzie kościelnej mafii płci obojga /zarówno w kieckach kościelnych jak i ciuchach cywilnych/. Wiwat świetni prawnicy z Ordo Iuris i aktywiści ze Stowarzyszenia ks. Ściegiennego. Będzie więcej darmowych robotników dla nierobów u władzy.

    Odpowiedz
  • suweren(2017-04-05 12:17) Zgłoś naruszenie 321

    750 tys. w błoto? Pogięło już ich całkiem. Niech się lepiej wezmą za kolejki na NFZ do lekarzy i na rehabilitację.

    Odpowiedz
  • ade(2017-04-05 09:26) Zgłoś naruszenie 284

    Znam tańsze sposoby na zwiększenie rozrodczości. Wystarczy pozbawić ludzi prądu elektrycznego od na przykład 18tej do 6 rano.

    Odpowiedz
  • jaro(2017-04-05 21:23) Zgłoś naruszenie 200

    Minister Radziwiłł ustali kalendarzyk dni płodnych, będzie też sprawdzał realizację obowiązków małżeńskich (w te dni). Noż qu_wa, kto ich wybrał, no kto?

    Odpowiedz
  • Ania(2017-04-05 19:01) Zgłoś naruszenie 190

    To już naprawdę nie ma na co wydawać pieniędzy podatnika? ZWŁASZCZA w resorcie zdrowia? Tak nam dobrze, żadnych kolejek do lekarzy, żadnych problemów w szpitalach?

    Odpowiedz
  • alik(2017-04-06 09:41) Zgłoś naruszenie 180

    A ja stworze kampanie nauki tabliczki , chodzenia po pasach , kupowania w biedronce. Po co tworzyc cos czego pelno w internecie i kazdy juz teraz to wie ... ci ludzie chyba zyja w swiecie sprzed 100 lat

    Odpowiedz
  • alik(2017-04-06 09:44) Zgłoś naruszenie 180

    Wiadomo czemu sie dzieci nie rodza i nie jest to wina nieznajomosci kalendarzyka ale braku warunkow do normalnego zycia w polsce. Gospodarka sie powinno zajac a nie gluppotami i mydlniem oczu polakom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Witt(2017-04-05 08:48) Zgłoś naruszenie 1516

    Co planuje minister (na podstawie artykułu): - kampania medialna - profilaktyka przeciw niepłodności - profilaktyka prekoncepcyjna ---> w tym prawdopodobnie info o metodzie objawowo termicznej (która nie nazywa się kalendarzykiem) - zalecenia dietetyczne - "czat zaufania" - kampania informacyjna na temat chorób przenoszonych drogą płciową - konferencje i warsztaty dla służby zdrowia - pieniądze na pogłębioną diagnostykę Co ma usłyszeć zalewicowany, bezrefleksyjny odbiorca? Kalendarzyk, kalendarzyk, KALENDARZYK!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maciej(2017-04-05 13:25) Zgłoś naruszenie 122

    I rozumiem, że w tygodnie płodne (dni płodne to mit) mąż ma się zaspokajać w inny sposób? Średniowiecze.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kamila(2017-04-05 10:00) Zgłoś naruszenie 91

    Wystarczy poszukać aplikacji kto chce to sobie poradzi... https://play.google.com/store/apps/details?id=ibto.android.periodCalendar

    Odpowiedz
  • mmm(2017-04-07 13:11) Zgłoś naruszenie 60

    Pomysł płatnego seksu na zawołanie PIS to za mało? Jeżeli program 500+ zakrawa na legalizowanie prostytucji, a teraz PIS będzie uczyć kalendarzyka, czy to przypadkiem nie hipokryzja ? Nie wiem już co gorsze - impotencja umysłowa przedstawicieli rządu, czy ich przeświadczenie, że w kraju została tylko niewykształcona masa, której można uwłaszczać i sterować wg dowolnego programu. Coraz większy obciach przyznawać się skąd pochodzimy.

    Odpowiedz
  • Seff(2017-04-06 16:52) Zgłoś naruszenie 33

    "Już wkrótce ujrzycie i przeżyjecie Boskie objawienie Chwały Mojego Syna, połączone z ukazaniem blasku jaśniejącego krzyża. Obłok Chwały ogarnie każdego z was tak, iż doświadczycie rzeczywistości Boga i Jego obecności. Ujrzycie nie tylko Chwałę Boga, ale także poznacie siebie i wasze uczynki w Jej Obliczu." Ujrzą to ci którzy wprowadzili in vitro a także ci co mienią się katolikami a odrzucili 5 października 1916 obywatelski projekt STOP ABORCJI. Wy którzy oddajecie pokłon demonom uczestnicząc w czarnych marszach doznacie takiej trwogi, że niektórzy z Was umrą na miejscu. Chwila ta jest bardzo bliska.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz