Przewozy Regionalne na skraju bankructwa?

14.05.2013, 12:25
W kwietniu przedstawiciele ministerstwa transportu mówili o możliwej pomocy dla spółki. Warunkiem było jednak opracowanie planu restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

W kwietniu przedstawiciele ministerstwa transportu mówili o możliwej pomocy dla spółki. Warunkiem było jednak opracowanie planu restrukturyzacji przedsiębiorstwa.źródło: ShutterStock

To krok w stronę ogłoszenia upadłości Przewozów Regionalnych - tak projekt nowelizacji ustawy o spółkach kolejowych ocenia Ryszard Węcławik z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Przepisy, nad którymi debatuje dziś rząd, zakładają możliwość upadłości kolejowych spółek przewozowych. Zdaniem eksperta, przepisy są tworzone by rozwiązać problem Przewozów Regionalnych. Chodzi przede wszystkim o rozwiązanie sprawy zadłużenia spółki wobec PKP Polskich Linii Kolejowych oraz PKP Energetyka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • swd-slask(2013-05-14 13:51) Zgłoś naruszenie 00

  niech Czesi przejmą polskie przewozy i Koleje Śląskie będzie fajnie!!! I tak jeździmy czeskimi wagonami więc będzie prościej!!!

  Odpowiedz
 • ekonomista(2013-05-14 19:31) Zgłoś naruszenie 00

  I po co było rozbijać PKP? Odp.: po to, żeby zgodnie z planem Balcerowicza utworzyć kolesiom solidarnościowym dobrze płatne stołki. Dobro polskiej gospodarki nie wchodziło w grę.

  Odpowiedz
 • YYY(2013-05-14 21:16) Zgłoś naruszenie 00

  Czy kolej czasem nie leży w kompetencjach "zegarmistrza " z Gdańska ??? Co tam kolej,upadnie czy też nie upadnie,ważne że "zegarmistrz" wymieni się kolejnym zegarkiem.

  Odpowiedz
 • czarny(2013-05-15 07:49) Zgłoś naruszenie 00

  Autorze nie bój żaby. Zaraz znajdzie się kupiec, który przejmie ten biznes za grosze.

  Odpowiedz
 • Upadłość dzwoni dwa razy(2013-05-15 07:22) Zgłoś naruszenie 00

  Takie czasy...

  Odpowiedz
 • A.(2013-05-15 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  Proponuję, aby pan ekspert poszedł pracować jako dyrektor w spółce kolejowej i wtedy niech się wypowiada. Niech podejmuje niepopularne decyzje i zobaczy jak to jest. Niech wtenczas przedstawi jakiś projekt restrukturyzacji.
  Upadłość jest najprostszym roziązaniem. Trudniejsze jest opraxowanie planu restruktiryzacji. Niech pan eksert pokaże jaki ma pomysł na uratowanie Przewozów Regionalnych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie