Już w czerwcu na niebo mogą wrócić Dreamlinery w polskich barwach. Termin oddania naprawionych samolotów potwierdza LOT. Od połowy stycznia eksploatacja Boeingów 787 Dreamliner została wstrzymana z powodu pojawiających się awarii akumulatorów.

Rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT Marek Kłuciński podkreśla, że w czerwcu pasażerowie będą mogli korzystać z trzech Dreamlinerów w barwach LOT-u. Dwa przejdą modernizację w Etiopii, a trzeci już po zmianach, ma być przekazany do Warszawy prosto z fabryki Boeinga.

Rzecznik dodał, że czeka jeszcze na decyzje europejskiego nadzoru lotniczego. "Spodziewamy się, że nasze dwa Boeingi 787 Dreamliner będą mogły już w czerwcu przewozić pasażerów Polskich Linii Lotniczych LOT" - podkreślił Kłuciński.

LOT zapowiada, że już w czerwcu będzie rozmawiał z amerykańskim producentem o odszkodowaniu za koszty poniesione przez linie w związku z wycofaniem nowych samolotów. Na razie LOT szacuje, że przez awarie Dreamlinerów stracił kilkadziesiąt milionów złotych.

LOT zakupił łącznie pięć Dreamlinerów. Ostatnie dwa mają trafić do Polski w wakacje. Wcześniej polski przewoźnik zapowiadał, że nowe maszyny mają zastąpić wysłużone Boeingi 767 i przewozić podróżnych także na dalekich trasach do Chin, Kanady i Stanów Zjednoczonych.