Z powodu usterki drugi samolot Boeing 787 Dreamliner, należący do PLL LOT, nie odleciał w piątek po południu z Warszawy do Wiednia - poinformował PAP rzecznik spółki Marek Kłuciński. Zamiast niego poleci Boeing 737.
Reklama

Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT o numerach rejestracyjnych SP - LRB na warszawskim lotnisku wylądował w piątek po godz. 15. Maszyna przyleciała z fabryki Boeinga z Everett w USA.

Według wcześniejszych informacji maszyna miała lecieć jeszcze tego dnia z pasażerami do Wiednia o godz. 17.20.

Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, rejs do Wiednia ma być wykonany Boeingiem 737. Rzecznik wyjaśnił, że w drugim Dreamlinerze zauważono sygnalizację pewnej usterki, którą przewoźnik teraz sprawdza. Maszyna w piątek nie uda się w żaden rejs.

LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada. Drugi egzemplarz LOT, według wcześniejszych zapowiedzi, miał przylecieć na początku stycznia 2013 r.

"Według obecnych planów, drugi Dreamliner LOT-u od lutego 2013 roku będzie obsługiwał loty dalekodystansowe realizowane przez polskiego przewoźnika" - podała spółka.

Do marca 2013 roku flota polskiego przewoźnika będzie liczyła pięć samolotów tego typu.

Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, pierwszy Dreamliner nie odleciał w piątek do Londynu. Tego dnia miał też odbyć lot do Wiednia. Powodem odwoływania rejsów jest uszkodzenie mechaniczne samolotu. "Uszkodzenie to zostało zauważone po przylocie Dreamlinera w środę z Pragi. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Boeingiem" - powiedział w piątek rano PAP rzecznik spółki.

W ostatnich dniach pasażerowie nie polecieli także Dreamlinerem m.in. do Monachium.