Rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT zapewnia, że Dreamlinery nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów i załogi. Marek Kłuciński zapowiedział też w rozmowie z IAR, że już 16 stycznia polski Boeing 787 poleci w rejs do Stanów Zjednoczonych.

Kłuciński, odnosząc się do licznych doniesień o awariach Dreamlinera, powiedział, że egzemplarz LOT-u nie miał do tej pory poważnej usterki. W grudniu odbył 46 lotów. Problemy wystąpiły czterokrotnie, nie były to jednak usterki, ale sygnalizacja usterek, w związku z tym loty były opóxnione lub - w dwóch przypadkach - samolot podmieniano. Marek Kłuciński dodał, że Deamliner odbył ponad 200 lotów szkoleniowych na terenie Polski.

Dreamliner w swój pierwszy lot rejsowy poleci do Chicago - dodał Marek Kłuciński. Podkreślił jednocześnie, że zarówno załogi, jak i ekipy techniczne są dobrze przeszkolone do obsługi Boeinga 787.

Media informowały o kłopotach technicznych Dreamlinera. Pod koniec ubiegłego roku nie odleciały między innymi samoloty do Londynu, Monachium i Wiednia. Do 2015 roku LOT będzie miał 8 takich samolotów, obecnie posiada 3. Liniowiec Boeinga obsługuje połączenia dalekiego zasięgu. Według założeń, ma zużywać mniej paliwa.

Reklama