statystyki

Koronawirus w Polsce: Miasta murem za rowerami

autor: Katarzyna Nocuń06.04.2020, 16:00
rower, rowery

ZDM zaznacza, że 90 proc. wypożyczeń rowerów odbywa się bezdotykowo, przez aplikację mobilnąźródło: ShutterStock

Wykreślenia zakazu korzystania z miejskich rowerów chce Unia Metropolii Polskich. Samorządowcy przekonują, że wypożyczalnie jednośladów uzupełniają system miejskiej komunikacji, co, jak zaznaczają, jest istotne w sytuacji obowiązujących ograniczeń.

Do 11 kwietnia w zbiorowym transporcie publicznym, w autobusie, tramwaju i metrze zajęta może być jedynie połowa miejsc siedzących. Do obostrzeń dochodzą także problemy z zapewnieniem kadry kierowców i motornicznych.

Dlatego UMP wnioskuje do premiera Mateusza Morawieckiego o pilną zmianę rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 566) i wykreślenie z niego par. 18 ust. 1 pkt 3. Dodatkowe kontrowersje wywołuje fakt, że rząd, zakazując korzystania z rowerów miejskich, nie ograniczył możliwości korzystania z elektronicznych hulajnóg, chociaż zasady ich używania są bardzo podobne.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie