statystyki

Śmietana: CPK poczeka na lepsze czasy [OPINIA]

autor: Krzysztof Śmietana01.04.2020, 10:26; Aktualizacja: 01.04.2020, 10:26
Krzysztof Śmietana

Krzysztof Śmietanaźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Materialy prasowe

Według Marcina Horały, wiceministra infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, realizacja tego przedsięwzięcia pomoże rozruszać gospodarkę w dobie spodziewanego kryzysu. Wszystko jednak wskazuje, że to myślenie życzeniowe.

Co do zasady idea rozkręcenia gospodarki poprzez inwestycje w infrastrukturę nie jest zła. Skorzystałoby wiele branż, np. budowlanka. Powstaje jednak pytanie, czy CPK to priorytet? W sytuacji drastycznych spadków dochodów budżetu państwa trzeba będzie wybierać pilniejsze zadania. Także w obszarze lotnictwa.

Porty regionalne już alarmują, że aby uniknąć bankructwa, będą potrzebować pomocy rządu. Liczba operacji spada niemal do zera, co oznacza utratę podstawowego źródła przychodów – opłat lotniskowych od linii. Przewoźnicy na całym świecie w czasie przestoju niedługo znajdą się w jeszcze bardziej katastrofalnej sytuacji. Według prognoz ekspertów część z nich upadnie. Inni będą potrzebować pomocy publicznej.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie