statystyki

Kraków walczy ze smogiem. Czas na inne miasta

autor: Urszula Mirowska-Łoskot18.01.2016, 18:00
Kraków

Krakówźródło: ShutterStock

Od 1 września 2019 r. w Krakowie nie będzie można ogrzewać domów węglem i drewnem. Tak wynika z uchwały antysmogowej, którą przyjął sejmik województwa małopolskiego. – To przełomowy krok w walce o lepsze powietrze w regionie – uważa Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

Oszacowano, że z powodu zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym w Krakowie umiera rocznie kilkaset osób. Jeżeli się uda zredukować poziom średniorocznego stężenia szkodliwych pyłów, ta liczba zdaniem ekspertów spadnie. Tak było w przypadku Dublina, gdzie po wprowadzeniu zakazu palenia węglem w 1990 r., liczba zgonów zmniejszyła się rocznie o ok. 360, co stanowiło 8 proc. wszystkich zgonów.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wciąż mnie zastanawia.....(2016-01-19 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    Wciąż mnie zastanawia, dlaczego uniemożliwia się normalnego życia ludziom, zabraniając ogrzewania ich domów węglem i drewnem, a nadal pozwala sie na posiadanie po kilka samochodów w jednej rodzinie . Przecież spaliny samochodowe są duuuużo gorsze od spalanego węgla czy drewna! Noooo, ale przecież wtedy niejeden ważniacha musiałby chodzić pieszo, no nie? No to... nie zgadza sie na to i .... żąda posiadania nadal po kilka samochodów w jednej rodzinie, smrodzących gorzej niż nie jeden komin domku. No i myslę, że zakaz opalania węglem to najlepszy sposób na zamykanie polskich kopalń. No bo jak zabroni się opalania węglem, to kopalnie nie będą potrzebne. Proste. Jak nie tak, to z innej strony wzięto się za górników.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane