Pełna infrastruktura techniczna, stabilna polityka oraz kapitał ludzki – to bezsprzeczne atuty na których zbudowana jest atrakcyjność brzeskich terenów inwestycyjnych. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą określone rezultaty. Wyróżniki gminy stały się filarem jej rozwoju.30 inwestorów, ponad 150 ha sprzedanych gruntów, 1500 osób już zatrudnionych i ponad 172 830 mkw. hal i budynków już powstałych lub wkrótce rozpoczynających realizację – tak na chwilę obecna kształtuje się obraz Brzeskiej Strefy Gospodarczej (BSG). Ukazujące się rankingi, potwierdzają pozycję gminy na gospodarczej mapie kraju. Co wpływa na to, że zainteresowanie brzeskimi terenami nie słabnie, a kolejni inwestorzy lokują tutaj swoje przedsięwzięcia?

Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego / foto: materiały prasowe / JustynaG

– Jesteśmy zadowoleni, że zainteresowanie brzeskimi terenami inwestycyjnymi nie słabnie. – mówi Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego. Zaangażowanie kolejnych inwestorów, którzy zaufali marce Brzeskiej Strefy Gospodarczej, to dowód, że prowadzona polityka wspierania rozwoju gospodarczego i otwarcia na biznes przynosi rezultaty. Atrakcyjność inwestycyjna pobudza przedsiębiorczość, ale też przekłada się na rozwój gminy i kreuje nowe miejsca pracy. – dodaje Tomasz Chymkowski. Przed nami jednak jeszcze wiele wyzwań i zadań inwestycyjnych w obszarze infrastruktury technicznej i tu bardzo liczymy na wsparcie instytucji zewnętrznych oraz programów rządowych.

Brzeska Strefa Gospodarcza (fot. UG Brześć Kujawski) / foto: materiały prasowe

Doskonale przygotowane, położone przy węźle autostrady A1 tereny inwestycyjne, przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju, dedykowana opieka nad inwestorem oraz zwolnienia i ulgi podatkowe – to główne powody boomu inwestycyjnego oraz dynamiki rozwoju lokalnego.

Dogodna lokalizacja na mapie Polski, przy ważnych szlakach komunikacyjnych – sieci dróg krajowych, wojewódzkich i gminnych, bliska odległość od międzynarodowych lotnisk oraz dostęp do kapitału ludzkiego pozwalają gminie ubiegać się o kolejne projekty inwestycyjne. Nowe podmioty gospodarcze, przygotowane tereny to magnes przyciągający biznes, stają się szansą na wzmocnienie i zaktywizowanie gospodarki.

Kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa w szeregu podejmowanych działań sprawiły, że BSG stała się rozpoznawalną marką regionu. Atrakcyjność inwestycyjna ma istotny wpływ na dynamikę rozwoju lokalnego oraz konkurencyjność na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Wśród podmiotów, które zaufały i zainwestowały na terenie Brześcia Kujawskiego są: LPP, firma RTE, Raben, Anwis, Kongsberg Automotive, Kleib, Detal-Met, H&S Steel.

foto: materiały prasowe

Więcej informacji na: www.inwestuj.brzesckujawski.pl

foto: materiały prasowe