Za śmieci zapłacisz dwa razy, jeśli nie wypowiesz dotychczasowej umowy

autor: Tomasz Żółciak05.02.2013, 06:55; Aktualizacja: 05.02.2013, 08:14
Nie wypowiadając w porę umowy na wywóz śmieci można sporo stracić

Nie wypowiadając w porę umowy na wywóz śmieci można sporo stracićźródło: ShutterStock

Jeśli nie rozwiążemy umowy przed 30 czerwca, będziemy musieli płacić za śmieci podwójnie – gminie i wybranej przez nią firmie oraz dotychczasowemu odbiorcy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • oburzona(2013-02-20 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    obiecywali niższe opłaty za śmieci posegregowane !, a wychodzi na to,że złodzieje z UM Gdańsk wyśrubowali opłaty od metrów2 i zapłacę wiecej.rozbój! METRY 2 NIE PRODUKUJĄ ŚMIECI

    Odpowiedz
  • rober(2013-02-18 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    to wszystko jeszcze bajka do tej pory płaciłem za śmieci od 1 kubła i sortowałem śmieci a teraz za dobre zachowanie i za to że nie ma się nic do powiedzenia bo panowie urzędnicy muszą zarobić zapłacę nie 260 zł za pół roku ale za dwa miesiące - to ile w końcu można jednorazowo "podnieść ludziom komfort życia" dając przy okazji potężnego finansowego klapsa w d...
    jakoś do tej pory można było zarobić na śmieciach ale teraz będzie biznes bo "wujek szwagra burmistrza miasta" będzie prezesem firmy wywożącej śmieci z którą wspomniane miasto (burmistrz) podpisze kontrakt na wywóz nieczystości przecież wywóz będzie kosztował dużo więcej niż do tej pory - ale co tam kasa do podziału i będzie się kręcić - to nie ma nic wspólnego ani z ekologią ani sprawiedliwością - to będzie po prostu świetny interes dla urzędników którzy całkiem nieżle zarabają a będą dzięki nam jeszcze więcej - "Polka to jest piękny kraj"

    Odpowiedz
  • IUDEX(2013-02-09 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko dziki ale i chory kraj.Prawnicy w sejmie biorą pieniądze za dokuczanie obywatelom.Wystarczyło w projekcie ustawy zamieścić przepisy że w momencie wygrania przetargu przez inną firmę niż dotychczasowa umowy z dotychczasową firmą wygasają z mocy prawa ponieważ stają się puste.Teraz wiele osób nie znających zasad funkcjonowania nowych przepisów obudzi się z " ręką w nocniku " Dotyczy to głównie tych najbiedniejszych , starszych i mniej zaradnych.

    Odpowiedz
  • mokotowianka z Warszawy(2013-02-09 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle MATRIKS - gratulacje!

    Odpowiedz
  • KS(2013-02-08 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Mam umowę z firmą - śmieci komunalne odbiera co dwa tygodnie, sortowane co miesiąc. Moje zmartwienie, gdy się nie mieszczą w pojemniku - zamawiam dodatkowy wywóz. Przelewam z wyprzedzeniem co jakis czas 100 zl. Jak sie pogubię to wysyłam maila do firmy z prosbą o aktualne saldo i na drugi dzień mam informację. Wszystko działa jak trzeba i po co to zmieniać ???

    Odpowiedz
  • Jak tak można?....(2013-02-08 01:04) Zgłoś naruszenie 00

    A czy gminy wiedzą, że nie każdy Polak ma komputer i nie każdy Polak kupuje gazety bo go najzwyczajniej na to nie stać???

    Odpowiedz
  • Ręce już opadają....(2013-02-08 01:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nic, tylko przy każdej okazji walą tego biednego Polaka w łeb. I nieważne: winien czy nie winien. W łeb musi dostać.
    Ręce już opadają...

    Odpowiedz
  • stroskany(2013-02-07 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    A co z popiołem z kotłów ogrzewających domy jednorodzinne,gdzie to wyrzucać? do jakiej klasy odpadów to zaliczyć?

    Odpowiedz
  • przepowiednia(2013-02-07 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz śmieciami będą się zajmować właściwe firmy po uczciwych przetargach. Będzie pięknie jak w Neapolu.

    Odpowiedz
  • czarnyhs(2013-02-07 01:24) Zgłoś naruszenie 00

    zafundowano nam na nasz koszt ( niestety) kolejny "burdel"...

    Odpowiedz
  • Tobi(2013-02-06 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    A co będzie jak ja wypowiem poprzednią umowę a nowa nie wejdzie w życie?.Ale mamy dupków a nie posłów.

    Odpowiedz
  • nyzzzc(2013-02-06 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    To ludzie mają latać po urzędach i wypowiadać umowy

    Odpowiedz
  • PO-MYLENIEC(2013-02-06 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    – Każdy mieszkaniec musi umowę sam wypowiedzieć – mówi poseł Tadeusz Arkit (PO), współtwórca ustawy śmieciowej.
    NASTĘPNY GENIUSZ Z PO.PRAWO ZMIENIA ALE KAZDY MUSI MARTWIĆ SIE O SIEBIE I ZASTANAWIAC JAK ZROBIC ABY SIĘ DO NIEGO ZASOSOWAĆ NIE MAJĄC PRZEPISÓW WYKONAWCZYCH.GMINY NIE WIEDZA CO Z TYM FANTEM ZROBIC.

    Odpowiedz
  • poltergeist(2013-02-06 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Poseł Tadeusz Arkit i współtwórcy nowej ustawy śmieciowej ocknęli się z letargu i po przebudzeniu doszli do wniosku, że muszą wszystkich w Polsce uszczęśliwić i pokazać, że są tej Polsce bardzo potrzebni. Siedzieli, dumali i wydumali, że obywatela jest jeszcze kolejna okazja oskubać a zyskają gminy, budżet i cholera wie kto jeszcze oprócz oczywiście obywateli. Jakoś nikt nie budzi się z letargu z okrzykiem Eureka !!!, wiem jak należy zlikwidować bezrobocie, Eureka !!! już wiem jak raz na zawsze skończyć z nieudolnością w służbie zdrowia. Eureka, Eureka już wiemy co zrobić aby ten kraj był przyjazny dla jego mieszkańców. Niestety sen notabli trwa i chyba tylko odgłos wybuchających petard i burdy uliczne mogą sprawić, że się obudzą. I oby nie byli zaskoczeni, że mogą się już nie obudzić.

    Odpowiedz
  • stif(2013-02-06 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    takie informacje winne znależć się na piśmie w każ dym domu tuchodzio pieniądze !

    Odpowiedz
  • MRÓWA(2013-02-05 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    COŚ MI SIĘ WYDAJE, ŻE USTAWA ,ŚMIECIOWA BĘDZIE GWOŻDZIEM DO TRUMNY PLATFORMY.POSTAWI KROPKĘ NAD I POTWIERDZAJĄC WSZECHOGARNIAJĄCY CHAOS W KRAJU. ZAMIAST KASY ZE ŚMIECI NA WYBORY /BO PRZECIEŻ O TO CHODZI BĘDZIE WIELKI KLOPS.

    Odpowiedz
  • kicia(2013-02-05 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ale ***** ta polandia!!!

    Odpowiedz
  • Wciąż zaskakiwany(2013-02-05 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne "dzieło" naszych wybrańców - poje... . Czy ci "wybrańcy" narodu mają w głowach pianę czy ... ? Jak mozna tworzyć tak idiotyczne przepisy? Jeśli narzuca się obywatelom nowy system rozliczeń śmieciowych, to z chwilą przejęcia przez samorządy odpowiedzialności za organizację odbioru odpadów komunalnych ex lege powinny wygasać dotychczasowe umowy miedzy obywatelami a odbierającymi. I taki przepis powinien się znaleźc w ustawie (śmieciowej - nie bez racji i nieprzypadkowo tak nazywanej). Racjonalnie myślący dodaliby jeszcze jeden: obywatel w terminie 3 m-cy od wejścia ustawy w życie może wznowić rozwiazaną z mocy prawa umowę, na niezmienionych warunkach, chyba że strony ustalą nowe. I koniec.
    A w ogóle to wszystko to wyglada na zamiar realizacji takiego oto scenariusza: samorządy wyduszą od mieszkańców możliwie najwyższe opłaty ale wybranym w przetargach odbiorcom odpadów zapłacą jak najmniej, ograniczając zakres wymaganych od nich usług (np. wywóz raz w miesiącu i tylko odpadów o wymiarach do 10 cm). Załatają dziury w budżetach, a mieszkańcy bedą musieli zawierać dodatkowe umowy sami. UŁATWIMY IM ŻYCIE I UTRZYMAMY W MOCY POZAWIERANE DOTĄD INDYWIDUALNE UMOWY. Brawo!!!

    Odpowiedz
  • xxx(2013-02-05 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    POstkomuna kolejny gniot wyprodukowała otóż powierzchnia lub woda produkują śmieci, premia dla marszałka sejmu za dobrą pracę zakładu

    Odpowiedz
  • 007KAL(2013-02-05 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    1. Podatek od śmieci powinien być związany ze sztuką obywatela, bo to on (ten obywatel) jest źródłem śmieci i wtedy zabawy w stylu zamykania kubłów i podrzucania śmieci przez tych z domków jednorodzinnych tym z bloków nie będzie mieć sensu..
    2. Jeżeli Ustawa zmieniła moje obowiązki, to może Ustawa "z automatu"
    wypowie dotychczasowe umowy i przejmie roszczenia "za zerwanie umów"
    3. Pytanie pomocnicze, czy parlametarzyści zrobili w 2012 roku "coś dobrze ?"

    Odpowiedz