Samorządowcy nie do ruszenia. Trudno ich odwołać

autor: Tomasz Żółciak14.08.2012, 07:00; Aktualizacja: 14.08.2012, 10:18
Przepisy utrudnią lub uniemożliwią odwołanie wójta lub burmistrza w drodze referendum

Przepisy utrudnią lub uniemożliwią odwołanie wójta lub burmistrza w drodze referendumźródło: ShutterStock

Senat chce tak zmienić przepisy, aby utrudnić odwoływanie nieudolnych wójtów i burmistrzów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • filologini(2012-08-18 22:03) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli obywatel zatrudnił, to obywatel musi mieć prawo zwolnić. Kropka. Jeśli tak nie jest, to jest to kolejny przykład tego, że Polska nie jest krajem demokratycznym.

    Odpowiedz
  • M(2012-08-18 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    Referendum przeprowadzone przez internet nic nie kosztuje. Za to głupota i nieudolność wybranego przez wyborców bardzo dużo!

    Odpowiedz
  • danuta(2012-08-17 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    senat i powiaty powinne byc zlikwidowane to sa ostoje kolesiow nieudacznikow

    Odpowiedz
  • KADENCJA(2012-08-16 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jest oczywiste ,że kadencja prezydentów ,burmistrzów wójtów powinna być ograniczona kadencyją. To oczywiste dla każdego myślącego człowieka. Czy w Wwie któs myśli o POLSCE?

    Odpowiedz
  • Skarbnik(2012-08-16 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego senat nie akceptuje odwoływania wójta, burmistrza czy prezydenta w jst? Uważąm, że to skostniały senat jest niepotrzebny i winien być czym prędzej zlikwidowany. W jst muszą być pilnie wprowadzone procedury dopuszczające odwoływanie organu wykonawczego. Uchroni to naszą publiczną kasę i majątek przed korupcją, i samowolą lokalnych kacyków. Poza tym max. 2 kadencje i wybierany w wyborach powszechnych " skarbnik " ( jak USA) ! Prawo ma być tworzone dla ludzi a nie polityków !

    Odpowiedz
  • gość(2012-08-16 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy padały opinie że ŚP Lepper i jego partia to dno itd... nikt jeszcze wtedy nie wiedział jakie idiotyzmy są w stanie wymyślić towarzysze z PO...

    Odpowiedz
  • Nie podlegaja nawet koordynacji MF(2012-08-16 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    W zakresie nadzorczej i koordynacyjnej roli audytu wewnetrznego.

    Samorząd jak i Sejm i Rząd ...to w Polsce ...tylko Partyjny Powyborczy Łup !!!

    Odpowiedz
  • Pracownik(2012-08-16 07:55) Zgłoś naruszenie 10

    PRECZ Z PASOŻYTAMI I KOLESIAMI W RZĄDZIE , POWIECIE I SAMORZĄDZIE!!! PAŃSTWOWI ZŁODZIEJE!!!

    Odpowiedz
  • gminek(2012-08-15 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować SENAT !
    Dość DEZORGANIZACJI i NISZCZENIA PAństwa !
    Dość utrzymywania pasożytów !

    Odpowiedz
  • gość(2012-08-15 10:46) Zgłoś naruszenie 10

    Powiaty w ogóle są niepotrzebne, liczba gmin powinna zostać zmniejszona o 50%. Sprawowanie mandatu ograniczone do 2 kadencji. Senat do likwidacji, sejm zredukowany do 230 posłów.Zgodnie z zapowiedziami samego najjaśniejszego panującego nam Tuska.To wystarczy.

    Odpowiedz
  • ,(2012-08-14 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwne - np. w WB wprowadzono impeachment dla parlamentarzystów ( rząd Camerona ) a u nas senat chce utrudnić podobną procedury.,

    Odpowiedz
  • EMERYT(2012-08-14 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Bo senatorowie są potrzebni jak wrzód na dupie !!!

    Odpowiedz
  • Buu(2012-08-14 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Zaiste dziwaczne są pomysły senatorów.

    Odpowiedz
  • zach.pom.(2012-08-14 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie Stępnica tylko Stepnica.

    Odpowiedz
  • Asia(2012-08-14 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    A jaka ... od pełnego koryta odejdzie sama?

    Odpowiedz
  • paweł(2012-08-14 10:31) Zgłoś naruszenie 10

    po prostu należy zlikwidować samorządy w całości. Są one fikcją samorządności, a w rzeczywistości tylko stale rozrastającą się przystanią dla rodzin i klanów które obecne od lat (dokładnie bardzo wielu to potomkowie tych osadzonych na stołkach w terenie w latach 45-49). Uważam, że gminy zostały utworzone wyłącznie po to aby lokalny układ miał na czym pasożytować. Władza powinna być jedna, odpowiadać w rzeczywistości za każdą złotówkę zabraną z podatków i innych obowiązkowych danin i w żadnym wypadku nie powinna przekraczać liczebnie (na 100 tys. mieszkańców) tego co jest w krajach które uchodzą za wzór do naśladowania, ale tego u nas nigdy nie będzie pozdrawiam

    Odpowiedz