Śmieci zdrożeją z urzędu. Dogonimy europejskie ceny

autor: Tomasz Żółciak27.07.2012, 07:00; Aktualizacja: 27.07.2012, 07:49
Kontenery na śmieci

Kontenery na śmieciźródło: ShutterStock

Od 1 lipca 2013 r. to samorządy będą zobligowane do odbioru odpadów od wszystkich mieszkańców. Część z nich, zamiast wybierać w przetargach najlepsze oferty, kombinuje tak, aby cały rynek oddać w ręce spółek komunalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Irena(2012-07-28 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dogonimy europejskie ceny. Pytanie: kiedy dogonimy europejskie płace, renty i emerytury aby można było normalnie funkcjonować.

    Odpowiedz
  • zibi(2012-07-27 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Zajmuję się zarządzaniem nieruchomościami od wielu lat i współpracuję z kilkoma firmami zajmującymi się wywozem niczystości. Tzw. ustawa śmieciowa ma wiele mankamentów ale w tym przypadku POPIERAM samorządy. Utrzymanie czystości w gminie jest zadaniem własnym gminy. Może, którys z tych "ekspertów" (podejrzewam eksperyzy wykonywane na zlecenie zainteresowanych stron) powie mi co się stanie gdy firma wygrywająca przetarg upadnie? Utoniemy w śmieciach zanim znowu ktoś popierany przez LEWIATANA zgłosi się do przetargu i go wygra. Proszę spojrzeć na ustawę o finansach publicznych ile to trwa. Więc niech lobby śmieciarskie nie mydli nam oczu.

    Odpowiedz
  • mamwtupie toall(2012-07-27 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    i bede wyrzucal gdzie sie da i tupa

    Odpowiedz
  • ZENEK(2012-07-27 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    PRZECIEŻ TO MY WYBIERAMY SAMORZĄDY !

    Odpowiedz
  • *(2012-07-27 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    ...mnie też już "coś" dogania...a to mój cień :)

    Odpowiedz
  • qBEK(2012-07-27 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż, pomysł zmuszający do kreatywności w dziedzinie pozbywania się odpadków mniejszym kosztem...

    Odpowiedz
  • 007KAL(2012-07-27 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    W PRL-u prześmiewcy wymyśli żart/pytanie... "co należy zrobić, gdy wiatr wieje ze wschodu"... Poprawną odpowiedzią było "wiać razem z wiatrem". Biorąc pod uwagę obecne realnia UE to nie ma sensu. Pewnie należy (za radą Ministra Rostowskiego) modlić się o huragan ze wschodu, który wywieje nas do Ameryki..

    Odpowiedz
  • Polak(2012-07-27 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    We Wrocławiu już prezydent /najlepszy wg.niektórych mediów/
    wykombinował / w tym jest naprawdę dobry./

    Odpowiedz
  • Polak(2012-07-27 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za- pod warunkiem, że dogonimy w tym samym czasie wynagrodzenia osiągane w krajach europejskich.

    Odpowiedz
  • rewizor(2012-07-27 08:33) Zgłoś naruszenie 00