statystyki

Warszawa na razie bez zmian. Uchwała krajobrazowa unieważniona

autor: Bartek Godusławski27.02.2020, 09:10; Aktualizacja: 27.02.2020, 09:22
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Wojewoda unieważnił stołeczną uchwałę krajobrazową, a ratusz będzie o nią walczył w sądzie. Są miasta, którym udało się już wygrać.

W DGP już dwa tygodnie temu pisaliśmy o obawach otoczenia prezydenta Warszawy, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważni przyjętą w połowie stycznia uchwałę krajobrazową. Wczoraj negatywna decyzja stała się faktem. Jest o tyle zaskakująca, że w Radzie Warszawy nowe przepisy porządkujące reklamę zostały przyjęte bez kontrowersji – za uchwałą głosowało 51 radnych, w tym 15 z klubu PiS z jego przewodniczącym Cezarym Jurkiewiczem. Nikt nie był przeciw, a wstrzymały się trzy osoby z PiS. Nikt nie kwestionuje, że ze szpecącymi przestrzeń miejską reklamami trzeba skończyć.

Jakie zastrzeżenia ma wojewoda? W uzasadnieniu decyzji wskazał, że naruszono tryb sporządzenia uchwały. Chodzi o to, że w trakcie sesji Rady Warszawy do dokumentu wprowadzono liczne zmiany i nie uzgodniono projektu z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Po naniesieniu poprawek projekt – zdaniem Konstantego Radziwiłła – powinien być ponownie poddany konsultacjom.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane