statystyki

Warszawa na razie bez zmian. Uchwała krajobrazowa unieważniona

autor: Bartek Godusławski27.02.2020, 09:10; Aktualizacja: 27.02.2020, 09:22
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Wojewoda unieważnił stołeczną uchwałę krajobrazową, a ratusz będzie o nią walczył w sądzie. Są miasta, którym udało się już wygrać.

W DGP już dwa tygodnie temu pisaliśmy o obawach otoczenia prezydenta Warszawy, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważni przyjętą w połowie stycznia uchwałę krajobrazową. Wczoraj negatywna decyzja stała się faktem. Jest o tyle zaskakująca, że w Radzie Warszawy nowe przepisy porządkujące reklamę zostały przyjęte bez kontrowersji – za uchwałą głosowało 51 radnych, w tym 15 z klubu PiS z jego przewodniczącym Cezarym Jurkiewiczem. Nikt nie był przeciw, a wstrzymały się trzy osoby z PiS. Nikt nie kwestionuje, że ze szpecącymi przestrzeń miejską reklamami trzeba skończyć.

Jakie zastrzeżenia ma wojewoda? W uzasadnieniu decyzji wskazał, że naruszono tryb sporządzenia uchwały. Chodzi o to, że w trakcie sesji Rady Warszawy do dokumentu wprowadzono liczne zmiany i nie uzgodniono projektu z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Po naniesieniu poprawek projekt – zdaniem Konstantego Radziwiłła – powinien być ponownie poddany konsultacjom.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane