Rząd stopuje korekty granic. Nie będzie najważniejszych zmian na samorządowej mapie

autor: Tomasz Żółciak15.07.2019, 10:00; Aktualizacja: 15.07.2019, 10:13
MSWiA wskazuje, że zainteresowane samorządy powinny „podjąć działania zmierzające do wypracowania porozumienia”.

MSWiA wskazuje, że zainteresowane samorządy powinny „podjąć działania zmierzające do wypracowania porozumienia”.źródło: ShutterStock

W roku wyborczym MSWiA zamierza zablokować najbardziej kontrowersyjne zmiany na mapie administracyjnej kraju, o które wystąpiły lokalne władze. Odrzuconych zostanie dziewięć wniosków na 23, które wpłynęły – dowiedział się DGP.

Wnioski o korekty granic administracyjnych gmin wpływają do MSWiA co roku, w terminie do 31 marca. Następnie rząd do końca lipca musi przyjąć rozporządzenie, w którym rozstrzyga, które zmiany mogą wejść w życie z początkiem kolejnego roku, a które nie. W 2019 r. wpłynęły 22 wnioski od rad gmin dotyczące zmian granic lub nadania im statusu miasta oraz jeden wniosek dotyczący ustalenia granic powiatów.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie jest już gotowy. Wynika z niego, że rząd zamierza zablokować dziewięć najbardziej kontrowersyjnych wniosków. Także te, o których było głośno w ostatnich miesiącach.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane