statystyki

Walka o śmieci na ostatniej prostej. Samorządy zwierają szyki

autor: Jakub Pawłowski09.07.2019, 07:40; Aktualizacja: 09.07.2019, 07:47
Rządzący zapowiedzieli już prace nad wdrożeniem tych przepisów i mają przedstawić pierwsze projekty po wakacjach

Rządzący zapowiedzieli już prace nad wdrożeniem tych przepisów i mają przedstawić pierwsze projekty po wakacjachźródło: ShutterStock

Na dzisiejszym posiedzeniu Senatu prawdopodobnie rozegra się ostatnia batalia o kształt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1454 ze zm.). Przeszła ona znaczącą metamorfozę w trakcie prac w sejmowych komisjach na niekorzyść włodarzy.

Związek Miast Polskich (ZMP) nie składa broni i apeluje o przywrócenie poprzednich – uzgodnionych już z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST), a później przekreślonych bez dyskusji – rozwiązań.

Kluczowym postulatem jest powrót do pomysłu uregulowania rynku odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych. To najbardziej dotkliwa dla samorządów zmiana. Ostatnia propozycja, czyli włączenie takich nieruchomości do gminnego systemu z opcją wyjścia z niego na wniosek właściciela i podpisania innej umowy z prywatną firmą, była uznawana za kompromisową.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane