statystyki

Walka o śmieci na ostatniej prostej. Samorządy zwierają szyki

autor: Jakub Pawłowski09.07.2019, 07:40; Aktualizacja: 09.07.2019, 07:47
Rządzący zapowiedzieli już prace nad wdrożeniem tych przepisów i mają przedstawić pierwsze projekty po wakacjach

Rządzący zapowiedzieli już prace nad wdrożeniem tych przepisów i mają przedstawić pierwsze projekty po wakacjachźródło: ShutterStock

Na dzisiejszym posiedzeniu Senatu prawdopodobnie rozegra się ostatnia batalia o kształt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1454 ze zm.). Przeszła ona znaczącą metamorfozę w trakcie prac w sejmowych komisjach na niekorzyść włodarzy.

Związek Miast Polskich (ZMP) nie składa broni i apeluje o przywrócenie poprzednich – uzgodnionych już z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST), a później przekreślonych bez dyskusji – rozwiązań.

Kluczowym postulatem jest powrót do pomysłu uregulowania rynku odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych. To najbardziej dotkliwa dla samorządów zmiana. Ostatnia propozycja, czyli włączenie takich nieruchomości do gminnego systemu z opcją wyjścia z niego na wniosek właściciela i podpisania innej umowy z prywatną firmą, była uznawana za kompromisową.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane