Gmina Staroźreby z długiem. Wójt apeluje do mieszkańców o wsparcie

15.02.2019, 12:49; Aktualizacja: 15.02.2019, 13:05
Według Groszewskiego aktualne zadłużenie gminy, które tylko z tytułu kredytów bankowych wynosi ponad 19 mln zł, to efekt decyzji podejmowanych przez jego poprzednika Józefa Stradomskiego z PSL, który wójtem Staroźreb był przez 28 lat.

Według Groszewskiego aktualne zadłużenie gminy, które tylko z tytułu kredytów bankowych wynosi ponad 19 mln zł, to efekt decyzji podejmowanych przez jego poprzednika Józefa Stradomskiego z PSL, który wójtem Staroźreb był przez 28 lat.źródło: ShutterStock

Wójt Staroźreb pod Płockiem zaapelował do mieszkańców o wsparcie finansowe w spłacie części zadłużenia gminy. Z ponad 25 mln zł długu najpilniejsza jest spłata 2,6 mln zł za wykonaną już inwestycję. Gmina nie uzyskała dotąd na ten cel kredytu, a termin spłaty upływa z początkiem marca.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Zbyszek(2019-02-17 08:42) Zgłoś naruszenie 42

  Bardzo proszę o wstrzymanie się od drastycznych komentarzy przez szanownych Państwa, którym gmina Staroźreby nic nie mówi. Mieszkam w tej Gminie i trochę o niej wiem. Otóż Pan Stradomski były Wójt od 30 lat na stanowisku jest trochę rozgoryczony, gdyż przegrał wybory w pierwszej turze z młodym człowiekiem, prawie nieznanym ogółowi gminy. Przegrał, bo był pewny że je wygra i.... zignorował przeciwnika. A było tylko 2 kandydatów Pan Stradomski reprezentował stary układ i Pan Groszewski, młody bez praktyki w zarządzaniu w administracji. Ludzie mając praktycznie do wyboru dwa ,,zła" zagłosowali na mniejsze nowe zło, czyli Groszewskiego, który po wyborach zrobił remanent otwarcia i wykazał pierwszy raz oficjalnie w Gminie dość wysoki dług ukrywany od 2013 r. jak podaje RIO. Należy zaznaczyć, że jest on skutkiem wykonania wielu inwestycji jak: kanalizacja, budowa dróg lokalnych, hali widowiskowej i sali gimnastycznej. No cóż, budowano na kredyt teraz trzeba będzie spłacać! Gmina typowo rolnicza, nie posiada na terenie ani jednego dużego zakładu produkcyjnego, 4 szkoły podstawowe bardzo liczną grupą nauczycieli. Pan Stradomski mówi, że trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty, to jego pomysł na spłacenie długu. Najprawdopodobniej gmina wypuści tzw. obligacje czyli zaciągnie kolejny kredyt i spłaci dług kredytem, tylko co dalej? Myślę zamysł jest prosty. Zadłużone gminy liczą na to że najprawdopodobniej państwo przejmni po cichu dług i wrzuci go olbrzymiego worka długu Państwowego!?

  Odpowiedz
 • investor(2019-02-16 21:23) Zgłoś naruszenie 31

  Niech bankrutują

  Odpowiedz
 • 12345(2019-02-16 09:18) Zgłoś naruszenie 85

  Jakoś 29 lat nie zbankrutowała- przyszedł nowy wójt i od razu problemy

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane