statystyki

Finisz kampanii z ukłonami wobec elektoratu. Sypią się ustawy

autor: Grzegorz Osiecki03.10.2018, 07:52; Aktualizacja: 03.10.2018, 08:57
Na finiszu kampanii PiS starannie wybiera poszczególne grupy, do których chce trafić z przesłaniem i zdobyć ich przychylność.

Na finiszu kampanii PiS starannie wybiera poszczególne grupy, do których chce trafić z przesłaniem i zdobyć ich przychylność.źródło: ShutterStock

Czyste powietrze, drogi, dożywianie dzieci. Na trzy tygodnie przed I turą wyborów samorządowych sypią się ustawy.

PiS tak ułożył harmonogram prac nad wieloma kluczowymi projektami, że rząd i Sejm koncentrują swoją uwagę na nich teraz, gdy kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. To ma pokazywać wyborcom, że dotrzymuje obietnic składanych od kilku miesięcy, a z drugiej strony błysnąć setkami milionów czy miliardami złotych. Bo tyle będą kosztowały te rozwiązania.

– PiS w samorządach jest nieproporcjonalnie słaby w porównaniu do pozycji partii w całym kraju. Dlatego punktem odniesienia dla zdobywania popularności może być głównie rząd. To spójne z programem partii pokazującym silną rolę gabinetu – zauważa politolog Rafał Chwedoruk.

Z punktu widzenia PiS kluczowe jest starcie o wieś, czy, szerzej, o prowincję. Dlatego wczoraj jednym z ważniejszych punktów posiedzenia Sejmu była ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Ma on pomóc samorządom finansować budowę dróg lokalnych przy dużym udziale środków z centralnego budżetu. Ma on być następcą programu budowy schetynówek zaproponowanego dekadę temu i kontynuowanego przez kolejne rządy.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane