statystyki

Przejmą gminę bankruta, gdy rząd dorzuci pieniędzy

autor: Jakub Pawłowski01.03.2018, 07:24; Aktualizacja: 01.03.2018, 08:31
pieniądze, kasa, banknot

Ograniczenia na tych obszarach są bardzo restrykcyjne i de facto uniemożliwiają gminom jakiekolwiek inwestycjeźródło: ShutterStock

Drawsko Pomorskie i Złocieniec, czyli gminy, które miałyby przejąć tereny zadłużonych na 35 mln zł Ostrowic, walczą o rekompensaty od rządu.

Chcą zwiększenia udziału w podatku PIT i części wyrównawczej subwencji ogólnej lub nieodpłatnego przekazania na własność lokalnych terenów rolniczych, które obecnie należą do Skarbu Państwa, z możliwością ich zbycia bez ograniczeń czasowych.

To propozycje, które samorządowcy przedstawili w ostatnim piśmie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jutro rozpatrzy je także zarząd Związku Miast Polskich. Wstępnie popiera on propozycje włodarzy.

Samorządowcy ostrzegają, że niechciana scheda po gminie bankrucie może przekreślić ich szanse na dofinansowanie unijne, a także uniemożliwi uchwalenie budżetu z zachowaniem relacji wskaźników zadłużeniowych określonych w ustawie o finansach publicznych.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane