statystyki

Drugie życie kwaterunku, czyli i deweloper syty, i lokatorzy cali

autor: Anna Krzyżanowska01.03.2017, 07:51; Aktualizacja: 01.03.2017, 09:11
Kamienica

Kamienicaźródło: ShutterStock

Na dniach ma dojść do podpisania pierwszych porozumień między burmistrzem Pragi-Północ a inwestorami będącymi właścicielami dekretowych nieruchomości.

Na ich mocy stołeczni deweloperzy mają remontować miejskie kamienice. W zamian Warszawa wykwateruje z ich budynków lokatorów. Zaniedbane miejskie nieruchomości zyskają drugie życie, deweloperzy czas, a lokatorzy bezpieczeństwo.

Inicjatorem pomysłu jest Wojciech Zabłocki, burmistrz Pragi-Północ.

– Dziś ten, kto odzyska kamienicę będącą w złym stanie technicznym, naciska na miasto, by wyprowadziło z niej mieszkańców. Argumentuje, że budynek ma inspektora nadzoru budowlanego i grozi zawaleniem. Mechanizm: deweloper straszy, a miasto zabiera ludzi do swojego zasobu, żeby uniknąć nieszczęścia, działał od lat. Stał się wręcz jedną z form oczyszczania kamienic, której w końcu należy postawić tamę – podnosi Zabłocki.

Nieruchomości dekretowe w liczbach

Nieruchomości dekretowe w liczbach

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Obecnie ustawiają się do mnie kolejki. Nie mam jednak setek wolnych lokali, aby umieścić w nich mieszkańców zwróconych kamienic. Poza tym, co z moimi budynkami komunalnymi, które są również w złym stanie technicznym? – pyta retorycznie.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane