statystyki

Minister jest właściwym organem do rozstrzygnięcia sporu starostów

autor: AR08.02.2017, 07:18; Aktualizacja: 08.02.2017, 07:39
paragraf prawo

Ustawa nie przesądza, czy położenie nieruchomości będące mieniem określonej grupy osób decyduje o tym, że dany organ jest właściwyźródło: ShutterStock

Dwa powiaty nie mogą się porozumieć w zakresie współpracy i kwestii załatwienia określonych spraw. Jaki organ jest właściwy, żeby rozstrzygnąć spór kompetencyjny pomiędzy starostami?

Spór kompetencyjny o właściwość powstaje, gdy co najmniej dwa organy administracji publicznej uznają się jednocześnie za niewłaściwe do załatwienia tej samej sprawy administracyjnej, tj. tego samego żądania strony opartego na tej samej podstawie prawnej i w tym samym stanie faktycznym.

W sytuacji gdy nieruchomości wspólnoty gruntowej danej wsi położone są w miejscowości na terenie powiatu jednego województwa, a siedziba spółki do zagospodarowania tej wspólnoty ma siedzibę w miejscowości na terenie powiatu innego województwa, powstaje wątpliwość, który starosta – A czy B – jest właściwy do zatwierdzenia zmian w statucie spółki działającej na podstawie ustawy z 29 czerwca 1963 r. o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 703).


Pozostało jeszcze 33% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane