Każdy kupi do jednego hektara ziemi rolnej?

autor: Sławomir Wikariak02.09.2018, 18:30
rolnictwo, pole, uprawa, żniwa, kombajn, rolnik

Przepisy ograniczające sprzedaż ziemi rolnej osobom, które nie są rolnikami mocno zmniejszyły obrót tymi gruntamiźródło: Materiały Prasowe

Każdy będzie mógł kupić do hektara ziemi rolnej – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • rolnik(2019-03-19 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem za ograniczeniami w handlu ziemią. Budować domy można w strefie zabudowy a nie w szczerym polu. Nabudowało się koło mnie nowych domów. Nie ma kanalizacji bo za daleko i Gmina nie chce podciągnąć. Wywiezienie szamba do oczyszczalni ścieków sporo kosztuje bo daleko. Co robią ludzie - leją w nocy z soboty na niedzielę na pole. Tak będzie jeśli ludzie zaczną stawiać domy w szczerym polu. Utopimy sie ********* A co z ubezpieczeniem w KRUS. Mieszczuch kupi sobie 1 ha i zostanie formalnie rolnikiem mimo, że żadnego gospodarstwa nie prowadzi? Chore.

    Odpowiedz
  • tak to wyglada nie inaczej(2018-09-12 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    cena za dzierzawe i wszystkie podatki jakie obowiazuje rolnika za 1 ha ziemi miesiecznie to koszt nie mniejszy niz 1000 zl ,dodac miesiecznie,a nie rocznie bez mozliwosci dzielenia ( parcelacji) ziemie na dzialki budowlane o powierzhni mniej niz 1 ha.- rolnikiem indywidualnym jest ten kto ma 1 ha dlarego nie mozna nabyc dzailki mniejszeh niz 1 ha.ma to charakter zabezpieczajacy ziemie rolna przed jje zniszczeniem - osiedla mieszkaniowe, male dzialki budowlane ,strefy ekonimiczne etc. albo zachowujesz sie w sposob przewidziany przez prawo ue ,albo nie nabedziesz tej ziemie wcale.podobnie jest w usa

    Odpowiedz
  • nonsens polski(2018-09-12 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt w cywilizowanym kraju nie moze nabyc czegos co jest aktualnie nwlasnoscia skarbu pnastwa.Mozna te ziemie dzierzawic na czas dlugoterminowy,ale nigdy nie mozna nabyc wlasnosci ziemii panstwowej.Nie ma zasiedzenia takiej ziemi,bo w kazdym momencie panstwo mozna zarzadzic przylaczenie tego gruntu do obrotu rolnego,nawet po jego odrolnieniu gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Wlasnosc moze nabyc tylko rolnik lub osoba,ktora zobowiaze sie byc rolnikiem i jego rodzina- bo inna jest definicja rolnika w ue.I to na terenie calego kraju.To czym bedzie sie taka osoba zajmowala zalezy od charalteru gruntu,a nie powszechego stereotypu o tym kim jest rolnik.

    Odpowiedz
  • malgoska(2018-09-08 20:20) Zgłoś naruszenie 20

    Rolniku, mam nadzieję, że nie rzucasz słów na wiatr

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-09-05 14:56) Zgłoś naruszenie 40

    Ciekawe , czy gojów , ta ustawa też obejmie ... ; bo rozumiem , że to nowo paszportowi przekonali biuro POlityczne - i że stąd właśnie wypływa kontrrewolucyjny "świr" Ardanosia ...

    Odpowiedz
  • KOOLA(2018-09-03 14:37) Zgłoś naruszenie 95

    KOOLA. NIECH DALEJ ROLNICY I CALA WIES GLOSUJE NA PIS . RYDZYK BEDZIE MIAL WIECEJ. OBIECUJA PRZED WYBORAMI CUDA .,ZEBY ZDOBYC TYLKO DOBRY STOLEK. A DZIECI POLITYKOW SZCZEGOLNIE CO ZGINELI W 2010R W KATASTROFIE ,TO JUZ PRZECHODZA SAMYCH SIEBIE. DO POLITYKI NA SWIETNY STOLECZEK BIEDACZKI SIEROTKI......

    Odpowiedz
  • hjk(2018-09-03 07:51) Zgłoś naruszenie 96

    W Pisie zawsze były betony. Naucz sie rolniku, ze nie głosujesz na poprawę swojego bytu, tylko na cudzą pensje!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rolnik 2(2018-09-02 21:08) Zgłoś naruszenie 312

    DO rolnika.Całkowita racja.Popieram.

    Odpowiedz
  • rolnik(2018-09-02 20:51) Zgłoś naruszenie 404

    Jako rolnik jestem cały czas oburzony, ustawowym ograniczeniem w obrocie ziemią rolną. Jakim prawem politycy rządzą się moją ziemia i moim majątkiem? Nie jestem niczyim niewolnikiem. Nie mam następców. Będę musiał sprzedać gospodarstwo za pół ceny (albo jeszcze taniej) komuś z mojej ,bardzo małej ludnościowo gminy a nie np rolnikowi z pobliskiego województwa , choć nasze pola ze sobą sąsiadują. Dotychczasowy zakaz ,kupna niedużych gospodarstw rolnych ,czy samej ziemi przez Polaków z miast to absolutny skandal . Głosowałem na PiS. W następnych wyborach będzie Kukiz ,albo zostanę w chałupie. Pisie pamiętaj. Polacy kochają wolność i nienawidzą tych , którzy wolność odbierają.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz