statystyki

Zmiany w KSAP: Urzędnicy łatwiej zdobędą nowe kwalifikacje

autor: Artur Radwan17.09.2016, 07:00; Aktualizacja: 17.09.2016, 08:12
urzędnik urząd

Osoba, która po raz pierwszy obejmie stanowisko urzędnicze w samorządzie, musi odbyć służbę przygotowawczą i zdać egzamin końcowyźródło: ShutterStock

Osoby, które chcą pracować w administracji państwowej, powinny się zapoznać z ofertą szkoleniową poszczególnych urzędów. Nie wszystkie chętnie płacą za podwyższanie kwalifikacji swoich pracowników, ale po ostatnich zmianach Krajowa Szkoła Administracji Publicznej będzie organizować więcej szkoleń.

Czy trudno się szkolić urzędnikom samorządowym

Chciałbym z całym moim wydziałem wyjechać na szkolenie do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. Wójt twierdzi, że placówka prowadzi kształcenie głównie dla urzędników rządowych i że musiałby rozpisywać przetarg, którym pewnie szkoła nie byłaby zainteresowana. Czy rzeczywiście tak trudno jest dostać się na szkolenie w KSAP?

NIE

Wójt, burmistrz, prezydent miasta, starosta lub marszałek mogą wysłać swoich urzędników na szkolenie do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej bez konieczności rozpisywania przetargu. Wystarczy, że na ten cel przekażą uczelni określoną dotację, która pokryje koszty podwyższania kwalifikacji pracowników. Dzięki temu szefowie urzędów w wielu przypadkach unikną zbędnych procedur związanych z organizowaniem i przeprowadzaniem przetargu. Oczywiście wcześniej kierownik urzędu lub sekretarz gminy powinni się porozumieć z dyrektorem szkoły w sprawie rodzaju szkolenia i sposobu przeprowadzenia. Może się okazać, że szkoła nie będzie miała możliwości lokalowych lub kadrowych do jego przeprowadzenia. Wtedy szefowi urzędu pozostaje szukać innych ofert na rynku. Gdyby wyjazd urzędników na kilkudniowe szkolenie utrudnił funkcjonowanie urzędu, to jego szef może zaproponować, aby odbyło się na miejscu.

Podstawa prawna


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane