statystyki

KSAP: Wyższe stypendium dla przyszłych urzędników

autor: Arur Radwan24.01.2018, 07:42; Aktualizacja: 24.01.2018, 07:45
– Wszyscy cieszymy się z tej decyzji. Pani minister Beata Kempa zapewniała nas, że walczy o zwiększenie nam stypendium – mówi słuchacz XXIX Promocji KSAP.

– Wszyscy cieszymy się z tej decyzji. Pani minister Beata Kempa zapewniała nas, że walczy o zwiększenie nam stypendium – mówi słuchacz XXIX Promocji KSAP.źródło: ShutterStock

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie stypendiów i kosztów kształcenia w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Po jego wejściu w życie stypendium wzrośnie z 2400 do 3300 zł (z wyrównaniem od 1 stycznia).

 DGP jako pierwszy napisał pod koniec października 2017 r., że Beata Kempa, ówczesna szefowa KPRM, zabiega u Mateusza Morawieckiego, wtedy wicepremiera i ministra finasów i rozwoju, o podwyżki dla słuchaczy KSAP. Słuchacze od lat apelowali o to, by przez 18 miesięcy nauki wypłacać im wyższe stypendium.

– Wszyscy cieszymy się z tej decyzji. Pani minister Beata Kempa zapewniała nas, że walczy o zwiększenie nam stypendium – mówi słuchacz XXIX Promocji KSAP.

– Do końca nie wierzyliśmy, że się jej uda, bo w tym roku co do zasady podwyżki dla administracji rządowej są zamrożone. Chcieliśmy tysiąc złotych, ale 900 też nas bardzo cieszy – dodaje.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane