statystyki

Dowódca jednostki zadecyduje o odsetkach od ekwiwalentu za urlop

autor: Leszek Jaworski16.12.2015, 09:56; Aktualizacja: 16.12.2015, 11:23
Polski żołnierz

Polski żołnierzźródło: Inne
autor zdjęcia: flickr.com

Dowódca jednostki wojskowej przyznał mi zaległy ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy i za niewykorzystany urlop dodatkowy. W tej decyzji brak jest jednak rozstrzygnięcia co do przysługujących mi odsetek. Który organ jest właściwy w tej kwestii: czy ten, który wydał tę decyzję, czy ten, do którego mam zamiar się odwołać?

Wyłączna kompetencja w tym zakresie przysługuje organowi, który wydał decyzję w I instancji. W myśl art. 111 par. 1 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) strona może w terminie czternastu dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji zażądać jej uzupełnienia co do rozstrzygnięcia bądź co do prawa odwołania, wniesienia w stosunku do decyzji powództwa do sądu powszechnego lub skargi do sądu administracyjnego albo sprostowania zamieszczonego w decyzji pouczenia w tych kwestiach. Organ administracji publicznej, który wydał decyzję, może ją uzupełnić lub sprostować z urzędu w terminie czternastu dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane