statystyki

Dowódca jednostki zadecyduje o odsetkach od ekwiwalentu za urlop

autor: Leszek Jaworski16.12.2015, 09:56; Aktualizacja: 16.12.2015, 11:23
Polski żołnierz

Polski żołnierzźródło: Inne
autor zdjęcia: flickr.com

Dowódca jednostki wojskowej przyznał mi zaległy ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy i za niewykorzystany urlop dodatkowy. W tej decyzji brak jest jednak rozstrzygnięcia co do przysługujących mi odsetek. Który organ jest właściwy w tej kwestii: czy ten, który wydał tę decyzję, czy ten, do którego mam zamiar się odwołać?

Wyłączna kompetencja w tym zakresie przysługuje organowi, który wydał decyzję w I instancji. W myśl art. 111 par. 1 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) strona może w terminie czternastu dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji zażądać jej uzupełnienia co do rozstrzygnięcia bądź co do prawa odwołania, wniesienia w stosunku do decyzji powództwa do sądu powszechnego lub skargi do sądu administracyjnego albo sprostowania zamieszczonego w decyzji pouczenia w tych kwestiach. Organ administracji publicznej, który wydał decyzję, może ją uzupełnić lub sprostować z urzędu w terminie czternastu dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane