Ponad połowa pracujących Polaków twierdzi, że łatwiej jest uzyskać awans i podwyżkę zmieniając pracę niż ubiegając się o nie u obecnego pracodawcy. Tak wynika z raportu Pracuj.pl. Jak podkreśla w rozmowie z IAR Anna Częścik z Grupy Pracuj, Polacy bardzo stawiają na zarobki.

Ci, którzy mają pracę i nowej nie szukają zapytani, co mogłoby ich skłonić do zmiany miejsca zatrudnienia odpowiedzieli, że przede wszystkim wyższe wynagrodzenie i pogarszająca się sytuacja ich obecnej firmy. Na kolejnych pozycjach znalazły się atmosfera w pracy i możliwości rozwoju zawodowego.

Według Anny Częścik na rynku pracy obserwowana jest obecnie większa rotacja niż dotychczas. Związane jest to z poprawą na rynku zatrudnienia. Ludzie poszukują pracy nie tylko dlatego, że jej nie posiadają ale że chcą ją zmienić na lepszą.

Reklama

Zdaniem rozmówczyni IAR koniec roku to dobry moment, by upominać się o podwyżki. Jeśli ktoś dobrze pracował, to może podsumować cały rok swojej pracy i to może być jednym z argumentów. Poza tym firmy tworzą budżety na przyszły rok i takie podwyżki dla pracownika mogą w nich uwzględniać.