statystyki

Zaświadczenie o pracy w gospodarstwie rolnym podniesie zarobki policjanta

autor: Bożena Wiktorowska25.05.2015, 07:43; Aktualizacja: 25.05.2015, 09:17
policja

Policjant argumentował to tym, że jego praca miała charakter stały.źródło: ShutterStock

Mundurowy ma prawo ubiegać się o wzrost uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat, jeśli udowodni, że pracował jako domownik w gospodarstwie rolnym rodziców. Taki dokument może wystawić urząd gminy.

Problem zaświadczenia wystawionego przez samorząd pojawił się, kiedy funkcjonariusz zwrócił się do komendanta policji o zaliczenie do stażu pracy czterech lat, kiedy pomagał swoim rodzicom w gospodarstwie rolnym w charakterze domownika. Okazało się, że urząd gminy nie może go wystawić, bowiem nie ma w swoim archiwum dokumentów potwierdzających ten fakt. Aby zainteresowany miał możliwość powołania świadków w czasie postępowania sądowego potwierdzających pomoc w gospodarstwie rolnym, gmina wydała poświadczenie o braku niezbędnej dokumentacji. Funkcjonariusz dodatkowo dostarczył do komendanta potwierdzenie ze starostwa powiatowego – wyciąg z ewidencji gruntów – o nabyciu przez jego rodziców gospodarstwa rolnego o powierzchni 3,6 ha. Policjant załączył także zeznania świadków. Z wyjaśnień tych wynikało, że zainteresowany uczył się w technikum mechanicznym znajdującym się w pobliżu rodzinnej miejscowości. Świadkowie potwierdzili, że zainteresowany od poniedziałku do piątku pracował po 5 godzin dziennie, zaś w dni wolne od nauki od rana do wieczora.

Policjant ubiegając się o zwiększeniu stażu o pracę w gospodarstwie rolnym argumentował to tym, że jego praca miała charakter stały i była wykonywana „w miarę możliwości codziennie”. Ani przedstawione dokumenty, ani zeznania świadków nie przekonały komendanta, który odmówił zaliczenia pracy w gospodarstwie do stażu umożliwiającego zwiększenie uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane