statystyki

Komendant policji ma prawo przenieść związkowca

autor: Bożena Wiktorowska17.06.2015, 07:22; Aktualizacja: 17.06.2015, 08:01
NSA nie doszukał się naruszenia prawa przy przeniesieniu związkowca na inne stanowisko.

NSA nie doszukał się naruszenia prawa przy przeniesieniu związkowca na inne stanowisko.źródło: ShutterStock

NSA oddalił wczoraj skargę kasacyjną funkcjonariusza domagającego się unieważnienia decyzji komendanta wojewódzkiego, która była podstawą do zwolnienia policjanta z zajmowanego stanowiska i mianowania na inne.

Na podstawie rozkazu personalnego komendanta powiatowego policji detektyw pracujący w likwidowanym wydziale kryminalnym trafił do nowego wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy powiatowej. Szef jednostki przenosiny tłumaczył koniecznością zmiany struktury organizacyjnej służby kryminalnej w jednostce. Przeniesiony zachował dotychczasowe uposażenie, nadal pracował w tej samej miejscowości.

Zdaniem skarżącego zmiana miejsca pracy spowodowała jednak pogorszenie jego sytuacji, bowiem utrudniała mu sprawowanie funkcji wiceprzewodniczącego NSZZ Policjantów Zarządu Terenowego Komendy Powiatowej Policji (przeniesiony zaznaczył, że komendant powiatowy nie wystąpił do zarządu zakładowej organizacji związkowej o zgodę na przeniesienie go na inne stanowisko). Jednocześnie w odwołaniu od decyzji funkcjonariusz podniósł, że przeniesienie go na inne stanowisko pracy odbyło się bez jego zgody. W efekcie zarzucił swojemu przełożonemu naruszenie art. 62 ust. 2 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t.j. Dz.U z 2015 r. poz. 355 ze zm.) oraz art. 32 ustawy z 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 167 ze zm.).


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane