statystyki

Zmiany w zakresie profilowania priorytetem

autor: Karolina Topolska22.04.2015, 07:37; Aktualizacja: 22.04.2015, 08:29

Przepisy dotyczące mechanizmu profilowania pomocy dla osób bezrobotnych i ochrony ich danych osobowych należy jak najszybciej przenieść z rozporządzenia do ustawy. Tak uważa prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich, która po raz kolejny występuje do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w tej kwestii. Wnosi też o poinformowanie jej o efekcie prac legislacyjnych po ich zakończeniu.

Zastrzeżenia RPO dotyczą procedury obsługi bezrobotnych, którą określa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 149 ze zm.) oraz wydane na jej podstawie rozporządzenie w sprawie profilowania pomocy dla bezrobotnego (Dz.U. z 2014 r. poz. 631). Przepisy tam zawarte przewidują indywidualizację wsparcia dla bezrobotnych na podstawie wyników wywiadu przeprowadzanego przez urzędnika z każdym klientem pośredniaka. W trakcie rozmowy urząd gromadzi dane osobowe i informacje o bezrobotnym, w tym dotyczące jego życia prywatnego.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane