statystyki

Zmiany w zakresie profilowania priorytetem

autor: Karolina Topolska22.04.2015, 07:37; Aktualizacja: 22.04.2015, 08:29

Przepisy dotyczące mechanizmu profilowania pomocy dla osób bezrobotnych i ochrony ich danych osobowych należy jak najszybciej przenieść z rozporządzenia do ustawy. Tak uważa prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich, która po raz kolejny występuje do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w tej kwestii. Wnosi też o poinformowanie jej o efekcie prac legislacyjnych po ich zakończeniu.

Zastrzeżenia RPO dotyczą procedury obsługi bezrobotnych, którą określa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 149 ze zm.) oraz wydane na jej podstawie rozporządzenie w sprawie profilowania pomocy dla bezrobotnego (Dz.U. z 2014 r. poz. 631). Przepisy tam zawarte przewidują indywidualizację wsparcia dla bezrobotnych na podstawie wyników wywiadu przeprowadzanego przez urzędnika z każdym klientem pośredniaka. W trakcie rozmowy urząd gromadzi dane osobowe i informacje o bezrobotnym, w tym dotyczące jego życia prywatnego.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane