Mundurowi nie będą już kumulowali urlopu

autor: Artur Radwan07.04.2014, 07:09; Aktualizacja: 07.04.2014, 09:18

Żołnierz, który otrzyma skierowanie na półroczną naukę lub szkolenie w drugiej połowie roku kalendarzowego, musi wcześniej wykorzystać urlop wypoczynkowy. Tak przewiduje projekt rozporządzenia ministra obrony narodowej w sprawie urlopów żołnierzy zawodowych, który trafił do konsultacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • mh(2014-04-07 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    czas najwyższy

    Odpowiedz
  • TW Bolek(2014-04-07 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Z tytułu wynika, że wszyscy mundurowi zawsze kumulują urlopy (niby jak? - patrz ustawy pragmatyczne, które nie dają takiej możliwości). Ale z treści już dowiadujemy się, że chodzi o szkolenia (a jaki procent mundurowych idzie na półroczne szkolenia?).

    Grunt, że tytuł chwytliwy i już można napuścić rodaków na mundurówkę... Ogłupiania ciąg dalszy...

    Odpowiedz
  • 1(2014-04-07 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    ciekaw czym są tak te słuzby mundurowe prsemęczone może wojko akurat tak a strażaki w nocy spią a nadliczbowe lecą noze najwyzsz czas z tym coś zrobić a ludziom chorym renty się odpiera bo kasy nie ma a za spanie ile już rekompensat wypłacono może ktoś by tym soię zajoł

    Odpowiedz
  • racjonalista(2014-04-07 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    ^^półgłówek^^

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-04-07 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    No tak. Pan generał wie lepiej. Tylko niech wejdzie w skórę tego podoficera i oficera z jednostki. Przecież to są w zasadzie ostatnie pieniądze wyszarpane przy odejściu. Potem jako emeryt jest olewany przez wszystkich. Nikt się z nim nie liczy. Nie ma żadnych ulg czy uprawnień. I do tych "mądrych". Proponuję pobyć kilka miesięcy jako "trep" i zobaczymy jakie będzie samopoczucie. Jak się zachowa żona i dzieci.

    Odpowiedz
  • Bogdan(2014-04-08 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pan gen. Pacek, to omnibus - zna się na wszystkim... to znaczy, że nic nie wie... Takich mądrali już widziałem w życiu i służbie. Jak odeszli do cywila, to świat o nich zapomniał i narzekali panowie generałowie, tak, jakby byli sierżantami. Z całym szacunkiem dla sierżantów. Tak im mało było... i atencji wokół nich nie ma... itd.
    Coś mi się wydaje, że pan gen. czuje, że już nie długo wyleci i stara się przypodobać politykom, aby dostać robotę w cywilu... więc żołnierze nie łudźcie się, że będzie bronił waszego interesu, albo interesu emerytów wojskowych.
    Jest tylko kilku porządnych generałów, którzy nie godząc się z postępowaniem przełożonych i polityków zdjęli mundury. Są tacy, ale o nich się nie mówi, bo to nie jest news...
    Ale trend się odwróci, jak rosjanie okopią się na Ukrainie...

    Odpowiedz
  • Do Bogdana(2014-04-11 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pan General niedługo osiągnie wiek emerytalny i mam nadzieję że dołączy do wybitnego ministra Pana Siemioniaka i zostanie jego zastępcą. Miałem okazję poznać Pana Generala to wybitna postać Polskich Sił Zbrojnych. Twórca jednostek specjalnych , służb specjalnych oraz szkolnictwa wojskowego. Takich ludzi brakuje dlatego też nie zgadzam się z przedmówcą- z całą pewnością Pan Generał otrzyma odpowiednie stanowisko do jego zasług. Informuję , iż nie jestem pracownikiem AON ani członkiem PO

    Odpowiedz